Katar na tle alergicznym – jak z nim walczyć?

Alergia zazwyczaj wiąże się z niezbyt przyjemnymi dolegliwościami. W zależności od tego, na co mamy uczelnie możemy borykać się z wysypką, łzawieniem oczu, czy silnym katarem. Ten ostatni jest najczęściej spotykanym objawem. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by poradzić sobie z tym problemem.

Katar sienny

Czym właściwie jest? To bardzo uciążliwa dolegliwość związana z alergią, na przykład na pyłki. Jest to choroba, która może dotyczyć wszystkich, niezależnie od wieku. Co ciekawe nie musi być na coś uczuleni od urodzenia, niekiedy zdarza się, że objawy zaczynają się dopiero po jakimś czasie. Uczulać może niemal wszystko od pyłków, poprzez roztocza aż do sierści zwierząt. Jeśli lekarz będzie podejrzewał u nas alergie, będziemy musieli przejść specjalne testy, które pomogą sprecyzować, co dokładnie źle na nas oddziałuje.

Objawy

Najpopularniejszym objawem tak zwanego kataru siennego, jest oczywiście bardzo obfita wydzielina z nosa. Może ona być wodnista, lub biaława. Dodatkowo pojawia się częste kichanie i bóle głowy. W niektórych przypadkach łzawią nam także oczy i pojawia się ich silny świąd. Objawy mogą się sezonowo nasilać. Gdy już wiemy z jakim alergenem mamy problem, możemy się przygotować do okresu, gdy mamy z nim większą styczność.

Walka

Pierwszym sposobem na zwalczanie kataru na tle alergicznym jest oczywiście unikanie alergenów. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Wtedy zazwyczaj zaczynamy działać objawowo. Na stronie disnemar.pl znajdziemy wysokiej jakości spray do nosa, który nie tylko oczyszcza ale także ułatwia oddychanie i nawilża śluzówkę. Co ważne mogą go stosować nawet dzieci. Warto wspierać się także domowymi sposobami walki z katarem alergicznym. Pamiętajmy jednak, że są one tylko wspomożeniem leków, które przepisał nam lekarz. Zaleca się pić napoje z cytrusów, które bardzo wzmacniają naszą odporność, a co za tym idzie pomagają organizmowi w walce z alergią. Równie pomocne są napary z mięty.

Odpowiednio leczona alergia nie musi być uciążliwa. Zaraz po odkryciu na co jesteśmy uczuleni, powinniśmy postarać się wyeliminować ten element z naszego życia, a jeśli nie jest to możliwe wyposażyć się w krople do nosa i inne odpowiednie lekarstwa, które pomogą nam przetrwać najgorsze okresy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here