Ból kolana – jak sobie pomóc?

0
170
Ból kolana - jak sobie pomóc?

Problemy z kolanami mogą w znaczącym stopniu uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Osoby borykające się z tego typu dolegliwościami często na stałe muszą powstrzymywać się od wykonywania określonych czynności. Bolące kolana wiążą się także z koniecznością wykonywania regularnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, mających na celu złagodzenie bólu oraz powrócenie do pełnej sprawności. Jak w inny skuteczny sposób można pomóc sobie z tym problemem? Jakie są przyczyny bolących kolan?

Mówiąc o kolanach mamy oczywiście na myśli stawy kolanowe, które są największymi stawami w naszym ciele. Co więcej, są one również bardzo skomplikowaną strukturą, bowiem właśnie tu łączy się kość udowa oraz piszczelowa. Na staw kolanowy składają się także dwie łąkotki oraz rzepka.

Osoby aktywne fizycznie doskonale wiedzą, że staw kolanowy jest niezwykle podatny na wszelkiego rodzaju obciążenia związane z dużym wysiłkiem. Niestety, właśnie to często bywa przyczyną licznych kontuzji oraz uciążliwych bólów.

Jakie są przyczyny bolących kolan?

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie każde bóle muszą od razu wiązać się z urazem. Problemy z kolanami mogą wynikać także z innych chorób. Do czynników powodujących bóle kolanowe należy w szczególności zaliczyć:

– długotrwałe i intensywne bieganie
– wspinaczkę wysokogórską
– urazy
– wykonywanie ćwiczeń ze zbyt dużym obciążeniem
– przewlekłe zapalenia bakteryjne
– wrodzone schorzenia takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów
– wrodzone wady w budowie stawu kolanowego
– nadwaga

Jak leczyć ból kolana?

W związku z tym, że staw kolanowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych w budowie i połączeniach stawem w ciele człowieka, bardzo łatwo można nabawić się jego uszkodzenia. Często uraz kolana powoduje całkowita błahostka. W zależności od przyczyny powodującej problemy z kolanami stosuje się inne środki lecznicze. Jednakże w tym przypadku warto odwołać się do starej i sprawdzonej maksymy, mówiącej, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Bóle kolana- jak można sobie z nimi pomóc?

Najpoważniejsze przypadki wymagają często specjalnego zabiegu, po którym konieczna jest długotrwała rehabilitacja. Jednakże są także farmaceutyczne sposoby na uśmierzenie bólu kolan.

– Piascledine, czyli specjalistyczne tabletki w formie kapsułek. Na jedną kapsułkę przypada 100 mg oleju z awokado oraz 200 mg oleju z soi z frakcji niezmydlającej się. Piascledine to środek stosowany w celu leczenia lub łagodzenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych osób dorosłych, który działa objawowo.

– Warto zwrócić uwagę także na Artiflex, który jest suplementem diety mającym na celu wspomaganie produkcji kolagenu. W składzie zawiera chondroitynę, kolagen, witaminę C oraz kwas hialuronowy.

– Collafex duopack, czyli suplement polecany osobom uprawiającym sport oraz osobom starszym. Jego codzienna suplementacja zapewni prawidłową produkcję kolagenu oraz odbudowę nadwyrężonych stawów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here