więzienie

Pracownicy służb więziennych mają za zadanie pilnować więźniów, którzy znajdują się w zakładach karnych. Niestety tylko w teorii brzmi to jak jedno proste zajęcie. Taka praca wiąże się z dużym stresem i odpowiedzialnością, która spoczywa na barkach strażnika więziennego. Czy taki stres i odpowiedzialność wpływają na wysokie zarobki? Jak wygląda praca w służbach więziennych? Ile jest w stanie zarobić strażnik więzienny? 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-sie-w-sluzbach-wieziennych/ 

Jak wygląda praca w służbie więziennej?

Praca na takim stanowisku z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Pracownicy więzienia mówią o tym wprost, bez owijania w bawełnę. W zakładach karnych odsiadkę odbywają osoby, które popełniły różne przestępstwa. Musimy pamiętać, że są to naprawdę niebezpieczne osoby. Bardzo często są one negatywnie nastawione do strażników, są agresywne, a także mogą nawet zaatakować. Jedni z nich skazani są za zabójstwo, inni napadli na sklep, a jeszcze inni zgwałcili dziecko lub zamordowali żonę. Ciężko jest usługiwać takim ludziom oraz ich pilnować. Nie ma w tym nic dziwnego. W takim miejscu często dochodzi do prób samobójczych, a niektóre z nich są również udane. W nocy więźniowie wpadają w furię, płaczą, krzyczą, a my jako strażnik musimy to wszystko znosić. Bardzo ciężko jest kulturalnie funkcjonować wśród osoby, która dopuściła się zbrodni,  ale z drugiej strony nie możemy pozwolić na to, aby któremukolwiek więźniów stała się krzywda.

Jak wyglądają zarobki strażników więziennych?

Miesięczne zarobki całkowite na stanowisku strażnika więziennego wynoszą 5090 zł brutto. Jest to oczywiście mediana, która w rozliczeniu netto daje nam około 3676 zł. Co drugi pracownik służby więziennej otrzymuje pensję znajdującą się w granicach od 3960 zł do 5800 zł. Najlepiej wynagradzani funkcjonariusze służby więziennej stanowią 25% wszystkich funkcjonariuszy i zarabiają oni kwoty wyższe niż 5800 zł. Oczywiście nasze finalne wypłata zależeć może od wielu czynników. Należy pamiętać, że premię nie są wliczane do raportu, a w służbach mundurowych zdarzają się one często i mogą być naprawdę spore.

Zobacz też: http://www.bibise.pl/jak-wyglada-praca-w-sluzbach-wieziennych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here