Podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości stały się niejako obowiązkowym elementem wesel. Tymczasem każda para młoda doskonale zdaje sobie sprawę z kosztów, jakie musi ponieść, aby zorganizować wymarzoną imprezę. Dla wielu z nich kolejny wydatek może znacznie przekroczyć budżet weselny, lecz z drugiej strony nie wypada wypuścić gości z pustymi rękoma. Podajemy pomysły na niedrogie i subtelne podziękowania dla gości.

Słodki upominek

Klasycznym sposobem aby podziękować gościom jest wręczenie im eleganckiego pudełka ze słodyczami. Czasami para młoda decyduje się na ręcznie dekorowane babeczki, jednak problematyczne może okazać się ich dostarczenie, gdy wesele odbywa się w weekend. Dodatkowo jest to stosunkowo kosztowna opcja, dlatego o wiele lepiej i taniej jest postawić na malutkie pudełko wypełnione na przykład czekoladkami lub cukierkami. Para młoda może samodzielnie wykonać taki upominek – wystarczy zakupić małe pudełka w sklepie z prezentami oraz dużą paczkę czekoladek, a następnie całość porozdzielać i ładnie ozdobić. W okresie świąt Bożego Narodzenia można z powodzeniem wręczyć gościom pierniki, które na długo pozostają świeże. W pudełeczku można umieścić także karteczkę z podziękowaniami dla gości.

Butelka alkoholu

Podziękowania dla gości można wyrazić w formie podarunku dla całej rodziny bądź pary. Dobrym pomysłem będzie butelka z alkoholem (wódką, winem czy szampanem), która zamiast standardowej etykiety będzie zawierać plakietkę z podziękowaniami dla gości. Na pierwszy rzut oka tego typu prezent może wydawać się kosztowny, jednak wystarczy domówić kilka butelek alkoholu zamawiając ten, który stanie na weselnym stole. Co więcej, jest to prezent dla całej rodziny bądź pary, która przychodzi razem na wesele, więc sumarycznie będziemy potrzebowali mniej prezentów niż w przypadku jednostkowych podziękowań dla gości. Plakietki można zamówić razem z zaproszeniami czy winietkami weselnymi, a ich jednostkowy koszt jest niewielki. Przy tego typu prezencie musimy się jednak nieco napracować, gdyż dosyć problematyczne może okazać się zdzieranie starej etykiety i przyklejanie nowej. Dla par, które nie mają wystarczająco dużo czasu na tego typu zajęcia rozwiązaniem jest zakup papierowych etykiet, które można przewiązać na szyjce butelki. Podziękowania dla gości w postaci alkoholu mogą wydawać się kontrowersyjnym prezentem, jednak w praktyce to właśnie na elegancką butelkę z alkoholem decyduje się sporo par. Jeżeli chcemy i możemy wydać nieco więcej, możemy kupić alkohol naprawdę dobrej jakości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here