Pompy do przelewania paliwa

0
984

Jeżeli ktoś zastanawiał się kiedyś na tym co może stać się w dalekiej podróży to z pewnością pierwsza myśl na jaką wpadł to brak paliwa. Pomimo że wydaje się oczywiste, że zawsze trzeba sprawdzać stan tego niezbędnego dla pojazdu płynu to wiele ludzi (różnej płci) zapomina o czymś tak prostym.

W takich sytuacjach pomocna może okazać się pompka do przepompowywania paliwa, która będzie wręcz niezbędna jeżeli nie posiadamy przy sobie specjalnego kanistra przeznaczonego do przewozu paliw, który możemy zatankować na najbliższej stacji. Nawet jeżeli będziemy takowy posiadać to znacznie wygodniejsze będzie zastosowanie pompy do przelewania paliwa, ponieważ przy jej pomocy możemy wypompować trochę paliwa bezpośrednio z baku jednego pojazdu do drugiego.

Mając kanister musimy najpierw udać się z nim na stację paliw, zatankować i dopiero wtedy (po przebyciu tej samej drogi po raz drugi!) wlać paliwo do naszego samochodu. Nie można zapominać, że zastosowanie takiego mobilnego zbiornika na paliwo będzie możliwe jedynie gdy będziemy mieli dodatkowo lejek. Przez to wszystko koszty zastosowania pompy mogą okazać się niższe niż pojemnika. Przy wyborze pompy możemy zdecydować się na tradycyjne wersje, które do użycia potrzebują jedynie siły naszych mięśni albo efektu zasysania.

Bardziej zaawansowane wersje takie jak pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v mogą być z powodzeniem zastosowane w podróży i wykorzystywać energię znajdującą się w naszym gniazdu samochodowym albo gniazdu pojazdu, którym przyjechała osoba nam pomagająca. Po odpowiedniej modyfikacji i zastosowaniu odpowiedniego adaptera zmieniającego napięcia prądu wejściowego możliwe jest nawet podłączanie pompy do przelewania paliwa do zwykłej sieci elektrycznej, która ma napięcie pomiędzy dwieście dwadzieścia, a dwieście czterdzieści wolt. Takie rozwiązanie pozwala na przelewanie dużej ilości benzyny czy innego płynu w krótkim czasie nawet gdy nasze auto zaparkowane jest na podjeździe przed domem. Podsumowując – pompka do przepompowywania paliwa to świetna rzecz, którą warto mieć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here