Nowocześnie umeblowana kuchnia to wizytówka każdego domu

Powoli kończy się era stołowania się w restauracjach czy zamawiania jedzenia na wynos. W wielu domostwach kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie przyrządza się posiłki, ale jest połączona z jadalnią. Spędza się tam dużo czasu każdego dnia, dlatego warto zadbać o odpowiednie umeblowanie tego pomieszczenia. Czy ergonomia może iść w parze ze stylem? Oczywiście, że tak!

Powrót do prostoty

Po wielu latach eklektyzmu i innych chwilowych mód, do łask wraca minimalizm. Dzisiejsze domy mogą się wydawać sterylne, wręcz chłodne, aczkolwiek proste środki zawsze przetrwają próbę czasu. Zabierając się za meblowanie kuchni, warto najpierw rozplanować sobie dostępną przestrzeń. Następnym krokiem będzie szukanie odpowiedniej zabudowy. Bardzo dobrą ofertę ma chociażby firma MEBLE AKORD, która oferuje minimalistyczne i ponadczasowe produkty w doskonałym stosunku jakości do ceny – https://sklep.akord.net.pl/8-meble-kuchenne. Zapewni to spokój na wiele lat, gdyż takie meble kuchenne nigdy nie będą powodem do wstydu.

Naturalne akcenty są mile widziane

Do większości kolorów pastelowych, bieli i czerni pasują akcenty wykonane z naturalnego drewna. Odsłonięta struktura słojów to jeden z charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego, który jest obecnie najpopularniejszy. Zastosowanie jasnych i pogodnych barw powiększa optycznie pomieszczenie, więc idealnie sprawi się na ograniczonej przestrzeni. Z drugiej strony, jeżeli kuchnia jest zbyt duża, warto zdecydować się na ciemny kolor, parując go z ciemniejszym odcieniem drewna. Kolorami można wyróżnić blaty i szafki użytkowe, odróżniając od nich część ze stołem i krzesłami.

Ergonomia mebli kuchennych

Poza wykonaniem oraz stylem mają one pełnić głównie funkcję użytkową. Musi się znaleźć miejsce na zlewozmywak lub zmywarkę, kuchenkę, piekarnik, mikrofalówkę, a nawet osobna szafka na czajnik i herbatę. Ilość schowków i szuflad to w dużej mierze kwestia indywidualna. W kuchni szczególnie ważna jest wentylacja, należy zatem uwzględnić okap w rzędzie górnych półek. Jeżeli wyobraźnia przestrzenna to nie jest nasza mocna strona, nic nie stoi na przeszkodzie, by zlecić projekt zewnętrznej firmie. Koszt takiej usługi zamyka się w przedziale 50-200 zł. Rozwieje to również wątpliwości kolorystyczne, materiałowe i da przedsmak całości.

Wybór mebli kuchennych to często decyzja podejmowana raz w życiu. W związku z tym warto wybrać ponadczasową zabudowę, której nie trzeba będzie wstydzić się po jakimś czasie. Nie wszystko musi być na głowie kupującego, czasami nawet lepiej jest zdać się na biuro projektowe, które w profesjonalny sposób zaprojektuje wygodne i stylowe pomieszczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here