Kask motocyklowy – istota ochrony głowy

0
960

Przed każdym wyjazdem motocyklowym, warto zabezpieczyć się w taki sposób, by nie trzeba była obawiać się o swoje zdrowie lub nawet życie. Są pewne elementy, o które trzeba koniecznie zadbać i nie tylko ze względu na to, że braki w wyposażeniu, będą grozić mandatem i zabronieniem kontynuowania jazdy.

Mowa oczywiście na temat kasków motocyklowych. Warto wiedzieć jak wybrać odpowiedni model, który będzie spełniać Wasze oczekiwania, by być przygotowanym na każdą ewentualność w trasie! Doskonałym wyborem jest m.in. Shoei GT-air, który może nie należy do najtańszych produktów na rynku, jednak z pewnością wiele razy okaże się najlepszym wyborem podczas przemierzania odległych tras.

Dla kogo taki kask motocyklowy?

Warto zaznaczyć, że Shoei GT-air to produkt zabudowany i zamknięty. Oznacza to, że jego wentylacja będzie zależeć tylko i wyłącznie od systemów, których zadaniem jest odpowiednie dostarczenie powietrza do użytkownika. Jest to z pewnością najwytrzymalsza konstrukcja kasku na uderzenia – dlatego, jeśli jeździsz motocyklem sportowym, to jest to wybór dedykowany do Twoich potrzeb. Jeśli jednak częściej podróżujesz po mieście, Twoja maszyna to motocykl bardzo rekreacyjny, lepiej wybrać asortyment posiadający możliwość podniesienia i opuszczenia szczęki – w ten sposób zagwarantujesz sobie komfort jazdy w korkach, gdy temperatury stają się wysokie. Otwarte modele dedykowane są raczej dla posiadaczy niewielkich 50-tek i skuterów, dlatego pominiemy informacje na ich temat.

Dlaczego Shoei GT-air jest droższy od innych?

Skoro jest to kask dla fanów i posiadaczy motocykli sportowych, to wszystko musi być w nim skonstruowane w jak najlepszy sposób. Jego aerodynamiczny kształt gwarantuje minimalizację oporów powietrza, dzięki czemu wysokie prędkości nie tylko nie będą tak dużym problemem dla kierowców, ale z pewnością pomoże on osiągnąć lepsze wyniki – na torze nawet setne sekund są istotne i ważne dla osiągnięcia satysfakcjonującego miejsca na podium.

Warto zaznaczyć także, że kask Shoei GT-air musi zabezpieczyć głowę użytkowników na wypadek poślizgu lub stłuczki – niezależnie, czy będzie odbywać się to na profesjonalnie przygotowanym torze, na mieście, czy w trasie. Siły działające podczas uderzenia są naprawdę mocne, dlatego amortyzacja wibracji jest niezwykle istotna, a biorąc pod uwagę także ścieralność się skorupy podczas ślizgu, producent musi maksymalnie zadbać o to, by zminimalizować tarcie – w ten sposób produkty zabezpieczą kierowców lub pasażerów na każdą sytuację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here