czyszczenie okularów

Nie od dziś wiadomo, że dobry wzrok jest czymś, czymś każdy z nas chciałby móc się pochwalić. Niestety rzeczywistość jest całkiem inna i wielu z nas boryka się z problemami związanymi w różnymi wadami wzroku. Jedni z nas widzą perfekcyjnie, jednak niektórzy widzą gorzej, jeszcze inni gorzej od tych, którzy widzą gorzej od ludzi z dobrym wzrokiem, Niestety wśród nas są też ludzie, którzy stracili wzrok lub tacy, którzy rodząc się, byli już ślepi. To smutna prawda, ale niestety tak właśnie jest.

A przecież wiadomo każdemu z nas, że wzrok jest nam potrzebny do tego, byśmy mogli dobrze funkcjonować w świecie. Osoby, które nie widza, mają ograniczony świat. Nie widzą tych pięknych kolorów i barw, nie widza nadciągającego niebezpieczeństwa, nie zobaczą, jak wygląda ich ukochana osoba, nie przeczytają książki w taki sposób, w jaki zrobią to ludzie, którzy widzą. Oczywiście istnieje alfabet dla ludzi niewidomych. To wypukłe kropeczki, które osoba niewidoma odczytuje za pomocą swoich palców. Trzeba jednak przyznać, że to nieco uciążliwe.

Jednak dla osób niewidzących to jedyna możliwość i cieszą się z tego, że w ogóle mogą coś przeczytać, a nie o wszystko pytać innych ludzi. Każdy z nas chciałby widzieć, jak wygląda osoba, którą kochamy. Każdy z nas lubi moment, w którym nawzajem patrzymy sobie w oczy i się uśmiechamy. W oczach ludzi wiele się kryje, jak na przykład piękno ich duszy. Istnieje przecież nawet powiedzenie, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Brak możliwości spojrzenia naszej ukochanej osobie w oczy może być bardzo przykrym doświadczeniem.

Osoby, które nie widzą od dnia narodzin są w pewien sposób przyzwyczajone do świata takiego, który pozbawiony jest wyglądu. To, jak wygląda on w rzeczywistości, pozostaje on jedynie w ich wyobrażeniu. Przecież nie mają pojęcia, jak wygląda kolor zielony albo granatowy. Nie mają pojęcia, jak wygląda mężczyzna okrzyknięty najprzystojniejszym mężczyzną na świecie, ani jak wygląda kobieta okrzykniętą najpiękniejszą kobietą na świecie. Nie wiedzą, jak wygląda drzewo, mogą sobie jedynie je wyobrazić poprzez dotyk.

okulary

Nie wiedzą nawet, jak sami wyglądają

Nie wiedzą zatem, w jakie kolory się ubierają. Nawet jak ktoś im powie, że mają na sobie niebieskie spodnie i szarą koszulkę, to ludzie niewidomi i tak nie wiedzą, jak te kolory wyglądają. Jeżeli przejdą operację, która umożliwi im odzyskanie wzroku i faktycznie tak się staje, takie osoby nieraz płaczą ze szczęścia. Mogą się zachwycać wszystkim, co zobaczą. Chmura na niebie, ptak w locie, deszcze, piorun czy przechodzący ludzie trzymający się za rękę.

Będzie się zachwycało tym, jak małe dzieci, które się wszystkiemu dziwią i przyglądają. To musi być niesamowite uczucie dla tych ludzi. Pomyśl więc teraz o tym, jak bardzo ważne jest to, aby odpowiednio dbać o swój wzrok. Bo przecież osoba, która ma dwadzieścia lat i do tej pory widziała świetnie, także może stracić wzrok!
Trzeba dbać o regularne wizyty u okulisty, szczególnie wtedy, kiedy czujemy, że z naszymi oczami dzieje się coś niepokojącego. Możemy widzieć świetnie, aż któregoś dnia obrazy zaczną nam się zlewać a oczy nas boleć. Być może nasz wzrok się pogorszył albo nawet mamy jakąś chorobę oczu.

Osoby, które noszą okulary, wiedzą jak istotne jest czyszczenie okularów, w końcu dzięki okularom mogą widzieć wyraźnie to, co bez nich stawałoby się rozmytą rzeczywistością! Jeżeli więc okaże się, że także będziesz posiadaczem okularów, dbaj o regularne ich czyszczenie. Każda tłusta plama, każde smuga będą ci przeszkadzały, bo będą przysłaniały ci obraz rzeczywistości. Mówi się, że wiele ludzi wygląda w okularach bardzo atrakcyjnie.

mężczyzna i okulary

Jeżeli więc nie specjalnie widzi ci się opcja w której to ty będziesz musiał nosić okulary, pomyśl właśnie o tym, że dzięki nim, będziesz mógł wyglądać atrakcyjniej. Ponadto mówi się też, że osoby noszące okulary są inteligentniejsze. Niekoniecznie to powiedzenie musi być prawdą, ale skoro tak się mówi, to znaczy, że wielu ludzi tak pewnie postrzega ludzi noszących okulary. A jeżeli w oczach innych będziesz dzięki temu wyglądał na bardzo inteligentnego, to czemu nie?

Oczywiście, jeżeli masz wadę wzroku, będziesz musiał pilnować wizyt u okulisty. W końcu chyba wszystkim wiadomo, że wada wzroku może się pogorszyć. Zatem lepiej pilnować sobie tego, by zawsze zakładać okulary. Dzięki temu nie będziemy się irytować tym, że nie dostrzegamy godziny odjazdu autobusu albo że nie widzimy, na jakiej ulicy się znajdujemy, a przecież za dziesięć minut czeka nas rozmowa o pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here