Dobry szampon do włosów – podstawa pielęgnacji. Jaki wybrać

Niektórzy nawet każdego dnia sięgają po szampon, by umyć nim swoją głowę. Śmiało można więc powiedzieć, że to jeden z najważniejszych kosmetyków, jakie powinno się mieć w swojej łazience. Dlatego nie należy oszczędzać pieniędzy na zakup najlepszego szamponu ani czasu, aby przeanalizować, który z nich będzie najlepszym wyborem!

Czym kierować się przy wyborze?

Podstawą jest oczywiście rozróżnienie swojego rodzaju włosów i dobór szamponu dedykowanego konkretnemu z kilku rodzajów. Włosy bardzo suche, nieatrakcyjnie wyglądające przez częsty kontakt z wodą morską lub chlorowaną albo po długotrwałym farbowaniu czy częstym modelowaniu wysoką temperaturą potrzebują specjalisty. Pomóc im może szampon do włosów zniszczonych, oczywiście w zestawie z dobrej jakości odżywką. Najlepiej jest wybrać przynajmniej 2 szampony, których będzie się używało zamiennie przy każdym myciu. Dzięki temu uniknie się efektu przyzwyczajenia włosów do jednego składu i uodpornienia na dane składniki!

Jakich szamponów unikać?

Z pewnością włosy zniszczone powinny unikać szamponów zawierających SLS-y i parabeny, czyli składniki, które mogą wyrządzić im więcej szkody niż pożytku – dlatego warto wczytać się w skład podany na etykiecie. Wybierając szampon do włosów zniszczonych, postaraj się nie kupować tego kosmetyku na zapas, aby nie zdążył się przeterminować, ani w zbyt dużych butelkach – bo może utracić swoją moc, zanim zdążysz go zużyć. Unikaj szamponów z dolnej półki cenowej – zwykle producenci nie wkładają zbyt dużych pieniędzy w rozwój jakościowy swoich wyrobów, więc można w nich znaleźć słabszej jakości składniki w nieodpowiednich proporcjach, niedostosowanych do indywidualnych potrzeb bardzo zniszczonych włosów. Pomyśl też o niewinnych istotach, które nie powinny cierpieć po to, abyś mogła mieć piękne włosy – wybieraj kosmetyki, na których etykietach jest wyraźna informacja o tym, że nie są one testowane na zwierzętach!

Jak nie zwariować w gąszczu szamponów?

Określ, czy masz włosy normalne, mieszane, suche czy przetłuszczające się. Dobierz szampon dedykowany konkretnemu rodzajowi, a także innym cechom twoich włosów: proste lub kręcone, zniszczone, porowate, farbowane, rozjaśniane… Poświęcając 15 minut w drogerii na wybór odpowiedniego szamponu, możesz naprawdę wiele zyskać! Twoje włosy dzięki właściwej pielęgnacji odzyskają swój naturalny blask, a ty będziesz mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy! Zdecydowanie jest to warte zaangażowania!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here