Profesjonalne trwałe farby do włosów

Farby do włosów pozwalają nam na zmianę wyglądu, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Najczęściej spotykamy je u fryzjerów, jednak wystarczy odrobina umiejętności, by korzystać z nich samodzielnie w domowym zaciszu. Tylko czym się sugerować, dokonując wyboru?

W drogeriach czy sklepach z kosmetykami lub produktami fryzjerskimi znajdziemy przeróżne farby do włosów. Ich ceny zazwyczaj wahają się od 10 do 30 zł. Wybór jest ogromny, szczególnie jeśli chodzi o kolory. Można znaleźć zarówno te tradycyjne, jak blondy, brązy czy klasyczną czerń, jak i bardzo oryginalne – róże, fiolety, czerwienie, zielenie, błękity itp. Osoby, które chcą zmienić swój look na jeden wieczór, mogą wybrać farby zmywalne, jednak ci, których interesuje stała zmiana, powinni sięgnąć po farby trwałe. Tylko które wybrać, by nie niszczyły naszych włosów?

Farba do włosów bez amoniaku – dlaczego warto ją wybrać?

Farba do włosów używana współcześnie bardzo się różni od tej sprzed kilkunastu lat. Nowocześnie stosowane formuły w tego typu specyfikach obecnie nie niszczą i nie wysuszają tak włosów. Aktualnie hitem są kosmetyki bez amoniaku. Ten składnik (a dokładniej substancja chemiczna) sprawiał, że pigment przenikał do wnętrza włosa, jednak także bardziej mu szkodził. Amoniak ma także bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach, dla wielu osób był on zbyt drażniący i powodował ból głowy. Zdarzało się także, że amoniak uczulał i wywoływał alergie. Poza tym wielu ekspertów twierdziło, iż długotrwałe ich stosowanie osłabiało włosy, przyczyniało się m.in. do ich łamania, wypadania.

Obecnie farby do włosów coraz rzadziej mają w swoim składzie amoniak. Stosowane są inne technologie, które zapewniają trwałą koloryzację bez szkodzenia naszym kosmykom. Zazwyczaj amoniak zastępuje monoetyloamina, która gwarantuje trwałą zmianę koloru włosów, jednak nie jest tak szkodliwa. Do tego ma znacznie przyjemniejszy zapach. Dzięki temu użytkowniczki mogą być spokojne o kondycję swojej czupryny.

Szukając profesjonalnych farb do włosów warto przetestować serię produktów bez amoniaku z L’Oreal. Te specyfiki są wysoko oceniane w wielu różnych rankingach, bowiem nie niszczą włosów, zapewniają intensywny kolor i blask, a do tego optymalnie pokrywają siwe włosy. Okazuje się bowiem, że wiele kosmetyków nie farbuje siwizny, co jest dużym problemem, dlatego wybierając dany produkt, należy się upewnić, że tak nie jest.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here