samochód

W obecnych czasach posiadanie samochodu jest czymś tak oczywistym, jak posiadanie telefonu czy nawet lodówki. Autem jeździmy na zakupy, dojeżdżamy do pracy, wozimy dzieci na zajęcia dodatkowe czy zwyczajnie jest to nasz środek transportu podczas wakacji. Spędzamy w nim zatem bardzo dużo czasu, zakładając, że sam czas dojazdu do pracy statystycznie zajmuje nam co najmniej 1,5 godziny dziennie.

Nic więc dziwnego, że nasze auto co jakiś czas wymaga nie tylko mycia, woskowania i innych zabiegów pielęgnacyjnych z zewnątrz, ale także od środka. Czyszczenie wnętrza samochodu jest zajęciem dość czasochłonnym, gdyż posprzątania wymaga wiele niewielkich elementów oraz wszelakich zakamarków, gdzie gromadzą się kurz czy resztki jedzenia. W końcu każdy z nas od czasu do czasu je w biegu śniadanie czy przegryza ciasteczka w drodze.

Samochód posprzątać możemy sami lub zlecić to zadanie firmie specjalizującej się w profesjonalnym czyszczeniu aut. Pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej czasochłonna i mniej dokładna, jednak jej zaletą niewątpliwie jest cena. Decydując się na domowe sprzątanie auta, na pewno znacznie na tym zaoszczędzimy. Mowa oczywiście o pieniądzach, bo na pewno nie o czasie. Na początek powinniśmy dokładnie odkurzyć auto, pozbywając się z niego najbardziej zakurzonych i zanieczyszczonych dywaników, na które każdego dnia nanosimy piach czy błoto.

czyszczenie wnętrza samochodu

Jeśli mamy w domu także odkurzacz piorący warto je nim potraktować, gdyż czyszczenie na sucho na niewiele się tutaj zda, szczególnie podczas jesienno-zimowej aury. Kokpit przetrzeć możemy mokrą ściereczką nasączoną dodatkowo detergentem, który odżywi i nabłyszczy plastikowe elementy w aucie.
Na rynku znajdziemy całą gamę produktów tego typu, w zależności od potrzeb naszych, a przed wszystkich naszej maszyny. Ciekawym gadżetem, w który warto się zaopatrzyć, jeśli często sprzątamy auto w domowych warunkach, jest specjalny pędzelek do czyszczenia zakamarków, które są zmorą każdego kierowcy, jeśli już konieczne jest ich wyczyszczenie.

Warto dłuższą chwilę poświęcić także na mycie szyb, zarówno od wewnątrz, jak i do zewnątrz, aby zapewniały nam maksymalną widoczność i komfort podczas jazdy. Wybierając płyn czyszczący do szyb, zwróćmy uwagę na jego właściwości odtłuszczające i zapobiegające parowaniu.

Jeśli decydujemy się również na pranie tapicerki, co niestety trzeba od czasu do czasu zrobić, pamiętajmy, że po takim zabiegu wnętrze auta będzie przez jakiś czas mokre, dlatego warto zadbać o miejsce, gdzie będziemy mogli zostawić je przez dłuższą chwilę otwarte. Najlepszą porą roku na generalne porządki w naszym samochodzie będzie oczywiście lato.

Samodzielne, dokładnie czyszczenie auta od środka jest procesem dość czasochłonnym i wymagającym, zatem jeśli tylko nasz budżet na to pozwala, zdecydowanie warto skorzystać z usług firmy, zajmującej się tym profesjonalnie, szczególnie jeśli zanieczyszczenia są duże i mamy np. plamy na tapicerce. Oddając samochód w ręce fachowców i znawców tematu możemy liczyć na kompleksowe mycie całej maszyny produktami z wyższej półki, które oprócz właściwości czyszczących zadbają także o pielęgnację poszczególnych elementów auta. Dodatkowo wiele firm ma w swojej ofercie również konserwację i zabezpieczenie tapicerki czy plastikowych modułów. Takie czyszczenie jest na pewno dużo dokładniejsze niż to w warunkach domowych, a i jego efekty i świeży zapach utrzymują się zdecydowanie dłużej.

wnętrze samochodu

O tym, że auto sprzątać i pielęgnować się powinno, nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy człowiek woli prowadzić czysty, pachnący samochód. Decyzją każdego użytkownika pojazdu jest to, czy robi to samodzielnie, czy oddaje go w ręce profesjonalistów. Jeśli zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, pamiętajmy, aby przed oddaniem auta do myjni przejrzeć zawartość wszystkich schowków i posegregować nasze rzeczy, aby żaden z pracowników nie wyrzucił niczego ważnego.

Jeśli zamawiamy kompleksowy serwis, obejmujący nie tylko samo czyszczenie wnętrza, ale także pranie tapicerki pamiętajmy, że zajmie to więcej czasu i nie decydujmy się na nie, kiedy akurat spieszymy się do pracy. Jeśli chodzi o koszt sprzątanie, wszystko zależy od danej firmy oraz tego, co obejmuje pakiet, na który się zdecydowaliśmy.

Pomimo że samodzielna pielęgnacja auta jest znacznie tańsza, od czasu do czasu warto wydać większą sumę pieniędzy i zlecić sprzątanie pojazdu fachowcom, szczególnie po okresie zimowym, kiedy jest on narażony na negatywne skutki warunków atmosferycznych, takich jak np. sól. Im lepiej zadbamy o samochód, tym dłużej będziemy z niego korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here