Czy czystek obniża ciśnienie?

Do poważnych problemów zdrowotnych można z pewnością zaliczyć kłopoty z ciśnieniem. Dotyczą one zarówno nadciśnienia, jak i niedociśnienia. jednym ze sprawdzonych sposobów na wspomaganie walki z nadciśnieniem jest stosowanie – w różnych formach i postaciach – czystka. To zioło, z uwagi na swoje prozdrowotne właściwości, jest nieocenionym sprzymierzeńcem wszystkich osób borykających z nadciśnieniem.

Czy czystek obniża ciśnienie? Odpowiadając na postawione w tytule pytanie, warto podkreślić, że czystek zdecydowanie wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, ponieważ rozrzedza krew. Nie bez znaczenia jest również fakt, że czystek może być stosowany, niezależnie od przyjmowanych środków farmakologicznych. Jest bezpieczny dla organizmu, nie uzależnia, nie posiada żadnych niepożądanych składników, a co za tym idzie, bez obaw może być stosowany przez osoby walczące z nadciśnieniem.

Czystek może być – jak już wspomniano na początku – używany w różnych formach, przy czym należy zaznaczyć, że najpopularniejszą i najczęściej wybieraną jest picie sporządzane na bazie tej rośliny naparu. Herbatkę sporządza się z suszonych ciętych liści. Dobrze byłoby, żeby przyniosła spodziewane efekty, zażywać ją regularnie i przez dłuższy czas.

Osoby, którym nie do końca odpowiada smak ziołowego naparu, mogą stosować czystek w innych postaciach. Wybór jest dość duży, ponieważ mogą to być krople, tabletki, spray czy syrop. Ważne jest to, żeby – niezależnie od podjętej decyzji – stosować czystek regularnie, w określonych dawkach. Zazwyczaj przyjmuje się, że powinna ona oscylować od trzystu do czterystu ml, przy czym minimalna dawka dzienna wynosi około stu ml.

Bardzo efekty lecznicze daje łączenie czystka z miodem, stewią bądź cytryną. Na uwagę zasługuje fakt, że dawkowanie czystka w postaci chociażby tabletek jest wskazane przez producenta. Herbatki natomiast można pić w dowolnych ilościach, ponieważ nie zachodzi obawa przedawkowania czystka.

Czystek obniża ciśnienie, a co więcej, posiada inne prozdrowotne właściwości.

www.czystek.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here