Jakie wypełnienie pościeli wybrać dla dziecka

Pościel dziecięca to kategoria produktów, po które sięgamy stosunkowo rzadko. Gdy już do tego dochodzi, liczymy, że kupowana pościel okaże się wytrzymała i posłuży przez kilka lat. Pościel, w której będzie spało Twoje dziecko, powinna być wykonana z odpowiednich materiałów oraz posiadać optymalizujące przebieg snu wypełnienie. Poniżej postaramy się przybliżyć ten temat oraz podpowiedzieć – jak rozpoznać kołdrę dobrej jakości, w której sen Twojej pociechy będzie bezpieczny i komfortowy. 

Kołdra dla Twojej pociechy – oraz jej dopasowanie 

Kołdra powinna być dopasowana do Twojej pociechy, nie powinna być ani za krótka, ani za długa. Wybór rozmiaru może wydawać się prosty, jednak różne czynniki mogą utrudnić odnalezienie tego właściwego. Przede wszystkim weź pod uwagę tempo wzrostu swojego dziecka i oszacuj, czy zdąży wyrosnąć z danego zestawu w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli tak, warto sięgnąć po zestaw kołder odpowiednio większych – dłuższych o 20-40 cm. Warto też podkreślić, że młodzież po 12 roku życia często śpi w zestawach pościeli dla dorosłych, których długość sięga 200-220 cm. 

W zależności od wieku dziecka należy też uwzględnić jego preferencje estetyczne i wybrać taki zestaw pościeli, który przypadnie mu do gustu. Wśród popularnych znajdziesz poszwy pokryte intensywnymi grafikami prezentującymi postaci z bajek, zwierzęta, symbole lub motywy kwiatowe. Do najchętniej wybieranych należą poszwy w jasnych odcieniach pastelowych, takich jak pomarańcz, żółć czy beż, które znajdziesz pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/kolory/bezowa. Zestawy takie pasują do typowych stylizacji w dziecięcych pokojach. 

Materiały wewnątrz kołdry i na poszwę 

Oczywiście warte polecenia są tkaniny oraz wypełnienia naturalne, w które nie zostały wplecione włókna syntetyczne. Do chętnie wybieranych należy bawełna, wełna, a także len. Niektórzy też wybierają kołdry bambusowe, o specyficznej fakturze i dużym stopniu odporności. Warto chwilę poświęcić temu tematowi, by mieć pewność, że wybierasz zestaw najkorzystniejszy i najlepszy dla swojej pociechy. 

Wypełnienia są istotne z uwagi na możliwość izolacji termicznej i aktywnej cyrkulacji powietrza. Dlatego wiele osób sięga po materiały o zastosowaniu uniwersalnym, które będą dopasowywać się do zmiennych warunków temperaturowych. Do kołder całorocznych należą między innymi te z wypełnieniem wełnianym i bawełnianym. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że nie wywołują alergii oraz przeciwdziałają rozwijaniu się grzybów, pleśni i bakterii. Są także lekki i miękkie, co z pewnością poprawi komfort snu. 

Do naturalnych wypełnień należą też puch i pierze, które również okazują się wysoce użyteczne w tworzeniu stabilnych warunków snu. Materiały te są dostępne w wielu wersjach i mieszankach, co pozwala odnaleźć pościel dostosowaną do Twoich konkretnych potrzeb lub oczekiwań. Pościel taka może być nieco cięższa, jednak nie zmienia to jej użyteczności. 

Warto też podkreślić, że jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu reakcji alergicznych na kurz lub pyłki, wówczas dobrym pomysłem będzie wybór pościeli sygnowanej, jako hipoalergiczna, w której wypełnienia i poszwa będą wykonane z tych samych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here