Wypadające włosy - z pomocą przychodzi przeszczep włosów

Współczesna medycyna rozwija się bardzo szybko. Dzięki licznym badaniom i różnym próbom jesteśmy w stanie pokonywać coraz gorsze choroby, a także poprawiać te części naszego ciała, z których nie jesteśmy zadowoleni. Nasze kompleksy mogą wynikać z chorób, które wprowadziły w naszym ciele pewne zmiany, albo po prostu z naszych upodobań. Jedną z nowych metod poprawy naszego wyglądu jest przeszczep włosów.

  1. Metody przeszczepu włosów
  2. Przeciwwskazania przeszczepu
  3. Gdzie szukać pomocy?
  4. Przeszczep włosów ceny

1. Metody przeszczepu włosów

Przeszczep włosów jest to zabieg, który wykonywany jest tylko i wyłącznie przez chirurgów specjalistów. Może być przeprowadzany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Metoda FUE polega na pobraniu mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy, czyli z miejsc, gdzie przeważnie nie ulegają one naturalnemu procesowi wypadania. Następnie są wszczepiane w miejsca, gdzie chcemy uzyskać efekt. Zabieg ten może służyć uzupełnieniu owłosienia, na przykład uzupełnienie męskiego zarostu, który po prostu rośnie nieregularnie. Jest też możliwość wszczepienia mieszków włosowych w miejsca, w których nigdy włosy nam nie rosły. Całkowity brak włosów lub ich częściowe braki mogą być spowodowane naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie człowieka, na przykład łysienie związane z zaburzeniami hormonalnymi. Jednak brak zarostu może też być wynikiem czynników zewnętrznych, jak łysienie pourazowe, oparzenia, czy z powodu blizn pooperacyjnych.

2. Przeciwwskazania przeszczepu

Jest kilka przeciwwskazań, których niestety nie można ominąć. Przede wszystkim jest to łysienie plackowate. Zakaz wykonania zabiegu powstaje także przy chorobach zakaźnych owłosionej części głowy. Nie można pobierać mieszków włosowych z zakażonej części skóry. Co więcej, zakaz przeszczepu włosów powstaje przy zaawansowanej cukrzycy i przy nieuregulowanym ciśnieniu. Przed wykonaniem przeszczepu obowiązkowa jest wizyta u lekarza, który potwierdza stan naszego zdrowia i dopuszcza, lub zakazuje przeprowadzenia przeszczepu.

3. Gdzie szukać pomocy?

Niestety, ale przeszczep włosów w większości przypadków nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W Polsce jest kilka klinik, które specjalizują się w przeszczepach włosów. Jedną z nich jest Klinika Medmix. Są w niej przeprowadzane wszystkie z wyżej wymienionych zabiegów.

4. Przeszczep włosów ceny

Ceny zabiegów są różne. Są zależne od ilości przeszczepianych włosów i miejsca, na którym wykonujemy zabieg, czy na przykład są to brwi czy broda. Często kliniki podają ceny minimalne wykonywanego zabiegu, do których trzeba się dostosować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here