Transporter dla psa to bezpieczeństwo pupila w podróży

Dobry transporter to jeden z podstawowych elementów wyprawki, jaką trzeba przygotować, planując opiekę nad psem. Przyda się w podróży i w sytuacji, gdy trzeba będzie przewieźć zwierzę do weterynarza. Przy małych pieskach będzie wsparciem w wielokilometrowych spacerach.

Piesek w torbie

Właściciele małych czworonogów chętnie transportują swoje zwierzęta w torbach. Odpowiednio dopasowana rozmiarem do wielkości pupila, torba dla psa zapewni mu komfortową podróż. Zwierzę w takim transporterze musi mieć na tyle dużo miejsca, by móc swobodnie się położyć, wstać i obrócić.

Nie warto ulegać pokusie kupienia transportera zbyt dużego. Wbrew pozorom nie zwiększy on poczucia komfortu zwierzęcia. Torba, w której będzie dużo wolnego miejsca, nie zapewni psu stabilności podczas podróży. Pupil będzie ślizgał się po jej dnie.

Zbyt duża torba dla psa ma jeszcze jedna pułapkę. Tym razem dyskomfort może odczuć właściciel czworonoga, który będzie nosił go w transporterze. Otóż duża ilość wolnego miejsca może skutecznie zachęcić psiaka do szaleństwa i zabawy.

Jak nosić?

W zależności od indywidualnych upodobań właściciela psa, można zdecydować się na wybór torby, którą nosi się na ramieniu. Producenci oferują też transportery, które maja formę plecaka. Na rynku dostępne są również modele wyposażone w kółka.

Torby z regulowanym paskiem można łatwo dopasować w taki sposób, by jej noszenie było wygodne dla właściciela psa. W zależności od upodobań możliwie jest zrobienie z niej torebki pod pachę lub listonoszki. Można też przenosić ją za uchwyt, jak torbę na zakupy.

Kiedy się przydaje?

Torba przyda się nie tylko na czas podróży samochodem. Właściciele małych piesków wiedzą, jak szybko ich pupile męczą się na długich spacerach. Znają też uczucie lęku o bezpieczeństwo drobnego czworonoga, gdy trzeba pokonać z nim zatłoczony chodnik.

Jest wiele sytuacji, w których przyda się torba dla psa. Czasem jest ona nie tylko sposobem na przetransportowanie pupila, ale też miejscem kryjówki. Siedząc bezpiecznie i w komfortowych warunkach może wystawić głowę przez otwór i obserwować otaczający świat. Warto w takiej sytuacji zabezpieczyć psa przed wypadnięciem np. zakładając mu specjalne szelki i przypinając do torby smyczą.

Jak powinna być torba?

Kupując torbę dla psa warto zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar. Powinna ona być wykonana z materiału o dobrej przepuszczalności powietrza. Chodzi przecież o komfort podróży kochanego pupila. Ważne jest też, by materiał był na tyle solidny i dobrej jakości, by nie rozjeżdżał się pod ciężarem psa i nie ulegał zbytnio jego pazurom i ząbkom.

Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania torby. Powinna ona mieć mocne szwy, najlepiej dodatkowo zabezpieczone przed rozerwaniem. Dobrze jest wybrać transporter wykonany z materiałów, które nie są problemowe pod względem utrzymania ich w czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here