Szlifierki i ich rodzaje

Szlifierka jest narzędziem bardzo przydatnym, szczególnie gdy mamy do czynienia z drewnem, którego obróbka nierozerwalnie jest związana z pracą szlifierki, którą możemy szlifować, wygładzać i przygotowywać pod malowanie. Wspomniana maszyna pomaga przy renowacji mebli, gdzie przy jej pomocy możemy pozbyć się w szybki sposób zniszczonych warstw tworzywa, farb, politury, czy lakieru. Aby ręcznie wykonać pracę szlifierki musimy poświęcić na to o wiele więcej siły i podwójnie więcej czasu. Zależnie od przeznaczenia na rynku można znaleźć kilka rodzajów szlifierek, takich jak oscylacyjnych ręcznych, taśmowych, tarczowe stacjonarne i stacjonarne taśmowe wykorzystywane w produkcji masowej.

Szlifierki oscylacyjne – https://www.ebmia.pl/szlifierki-oscylacyjne-c-1805_4698_4732_4738.html

Są to najlżejsze i najprzydatniejsze dla każdego majsterkowicza. Można je dostać w różnych rozmiarach i kształtach, aby idealnie dopasować ją do naszych potrzeb. Każda z nich różni się metodą mocowania papieru ściernego. W przypadku okrągłych i trójkątnych mocowanie papieru opiera się na specjalnie przymocowanych rzepach. Szlifierki prostokątne mają zamontowane zatrzaski mocujące część ścierną do narzędzia.

Szlifierki taśmowe – https://www.ebmia.pl/szlifierki-tasmowe-c-1805_4698_4732_5634.html

Jest ona przeważnie cięższa o mniejszej precyzyjności porównując ze szlifierką oscylacyjną, natomiast jest ona o wiele bardziej wydajna i świetnie sprawdzi się przy dużych powierzchniach, czy przy usuwaniu starych powierzchni lakierniczych. Przy używaniu tego typu szlifierki musimy zachować ostrożność, aby nie zerwać zbyt wiele materiału z obrabianego tworzywa, gdyż taki ubytek nie może być już naprawiony.

Szlifierki stołowe – https://www.ebmia.pl/szlifierki-stolowe-c-1805_4698_4732_5633.html

Szlifierki stołowe są narzędziami stacjonarnymi i przy tym są wielofunkcyjne. Posiadają dodatkowe listwy służące regulacji konta szlifowanego elementu i wałki do trudno dostępnych miejsc. Świetnie się sprawdzą przy szlifowaniu połączeń kontowych, lub szlifowanie elementu o konkretnym wymiarze.

Szlifierki- cykliniarki

Jest to rodzaj szlifierki wyspecjalizowanej do renowacji podłóg. Jest ona stworzona do regularnego zdzierania warstwy z całej powierzchni przy zachowaniu niezmienionej głębokości.

Szlifierki sterowane, cyfro taśmowe

Można je spotkać w wielkich fabrykach, są niezwykle precyzyjne przy pracy z elementami o konkretnych wymiarach, a sama ich praca jest dokładna co do dziesiątych milimetra. Często posiadają kilka pasów ściernych. Praca tej szlifierki daje produkt idealnie gładki, bez konieczności szlifowania go wstępnie

Szlifierki i inne elektronarzędzia kupisz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl

EBMiA.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here