stepper - idealny sposób na zgrabne nogi

Steppery, zazwyczaj kojarzone są z kobietami. Stepper to niewielkie urządzenie, składające się tylko z 2 pedałów, na których ustawiamy stopy. Ze względu na swoją konstrukcję, świetnie sprawdza się w przypadku rzeźbienia, ujędrniania lub po prostu odchudzania dolnych partii ciała.

Obok efektów wizualnych, dzięki regularnym ćwiczeniom poprawimy również funkcjonowanie naszego układu krążenia. Ćwiczenie wykonywane na stepperze, jest porównywane do energicznego wchodzenia i schodzenie ze schodów. Stepper może być znakomitym urozmaiceniem ćwiczeń aerobowych.

Dla kogo stepper?

Ćwiczenia na stepperze są dobrym rozwiązaniem dla każdego, zwłaszcza dla osób, które chciałyby poprawić kondycje i wymodelować swoje ciało. Polecane są szczególnie:

  • kobietom, które niedawno urodziły dziecko i chcą wrócić do formy sprzed ciąży,
  • osobom początkującym, których kondycja jest słaba. Na początek jest to idealny rodzaj ćwiczeń, który stopniowo zwiększy kondycje.
  • osobom starszym, które chcą uchronić się przed nadwagą i otyłością oraz usprawniać układ sercowo-naczyniowy.
  • osobom, które są po urazie i wymagają rehabilitacji, na intensywne ćwiczenia nie mogą sobie pozwolić, dlatego stepper jest idealnym rozwiązaniem.

Steppery - nadal są dobrym sposobem na poprawienie kondycji?

 

Rodzaje stepperów

Steppery proste, są modelem klasycznym, najpopularniejszym. Ćwiczenia na takim stepperze, porównywane jest do wchodzenie po schodach. Ich konstrukcja jest prosta. Dostępne są w każdym sklepie, ze sprzętem sportowym.

Steppery skrętne, mają charakterystyczną budowę, ćwiczenia na nich z kolei przypominają jazdę na rolkach.

Steppery skośne, angażują do pracy większą część mięśni. Polecane do bardziej intensywnego treningu.

Który stepper jest lepszy? Z kolumną czy bez?

Kolumna jest to słupek, który jest doczepiony do steppera. Podczas ćwiczeń, na nim można oprzeć ręce. Co gwarantuje stabilną sylwetkę. W przypadku osób starszych trening na stepperze z kolumną jest znacznie łatwiejszy. Ten model polecany jest również dla osób z dużą nadwagą.

Przeczytaj też: http://www.bibise.pl/rowery-treningowe-pomagaja-w-zrzuceniu-zbednych-kilogramow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here