Jak samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe?

Lakiery hybrydowe stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością (nawet do trzech tygodni), podczas gdy zwykłe lakiery już po kilku dniach zaczynają odpadać. Hybrydy pozwalają również wzmocnić paznokcie.

Co jest potrzebne, żeby wykonać manicure hybrydowy?

Wbrew pozorom, aby wykonać manicure hybrydowy nie jest konieczna wizyta u kosmetyczki. Jeżeli regularnie robimy hybrydy, znacznie ekonomiczniej jest kupić własny zestaw i malować paznokcie samodzielnie.

Jeżeli nie mamy żadnych wcześniejszych doświadczeń z robieniem manicure hybrydowego, najlepiej zdecydować się na zakup zestawu startowego. W skład przeciętnego wchodzi:

  • lampa (UV lub led; w niektórych sklepach dostępna jest również lampa UV Led),
  • baza,
  • top,
  • kilka lakierów w wybranych kolorach,
  • cleaner,
  • aceton,
  • blok polerski.

Zestawy startowe dostępne są we większości sklepów oferujących lakiery hybrydowe, ale mogą różnić się między sobą przede wszystkim ilością załączonych lakierów. Dlatego warto porównać oferty w kilku sklepach, co pozwoli wybrać najlepszą.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Należy zacząć od odsunięcia skórek, a następnie spiłować paznokcie by nadać im odpowiedni kształt. Kolejnym krokiem jest zmatowienie powierzchni paznokci za pomocą bloku polerskiego. Później należy przetrzeć je wacikiem, nasączonym cleanerem. Na odtłuszczone paznokcie należy nałożyć bazę i utwardzić ją w lampie. Następnie trzeba nałożyć pierwszą warstwę koloru i utwardzić lakier. Kolejnym krokiem jest nałożenie i utwardzenie drugiej warstwy lakieru.

Ostatnią warstwą, którą również należy utwardzić, jest top. Jego nałożenie pozwoli utrwalić kolor i nada mu połysku. Po utwardzeniu ostatniej warstwy należy odczekać kilka minut, a następnie przemyć paznokcie cleanerem.

Czy rodzaj lampy ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Lampa do paznokci odgrywa kluczową rolę. To właśnie ona utwardza lakier, dzięki czemu tak długo utrzymuje się on na paznokciach. Najlepszy z dostępnych wyborów stanowi lampa UV Led. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, w jednej diodzie połączone zostały promienie UV i Led. Tego rodzaju lampy pozwalają szybko i efektywnie utwardzić manicure.

Lampa UV Led pozwala na utwardzenie zarówno lakierów hybrydowych jak i żeli. Umożliwia również znacznie szybsze utrwalenie manicure, niż inne lampy – dokonuje tego w zaledwie około 30 sekund.

Manicure hybrydowy to pod każdym względem lepszy wybór niż tradycyjny: jest trwalszy, bardziej efektowny, a jego rezultaty utrzymują się przez kilka tygodni. Łatwo można wykonać go samodzielnie, uzyskując przy tym profesjonalny efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here