czy wybaczyć zdradę

Wiele osób zostało zdradzonych przez swojego dotychczasowego partnera, pojawia się zatem pytanie, czy powinniśmy wybaczyć przysłowiowy skok w bok, ewentualnie jak postępować w tego typu sytuacji. Przede wszystkim na samym początku powinniśmy sami się zastanowić nad tym, czy wybaczenie zdrady ma sens, jednocześnie nasz partner lub partnerka rzeczywiście rozumieją swoje postępowanie w tym zakresie.

Jak przyznają terapeuci, w tego typu przypadkach oraz sytuacjach należy pamiętać o potrzebie przeanalizowania wszystkich powodów dla których doszło do zdrady, niejednokrotnie pozwoli nam to na rozwiązanie takiego a nie innego problemu z jakim przyszło nam się zmagać. Dlatego nie da się jednocześnie udzielić odpowiedzi na pytanie, czy warto wybaczyć zdradę, jednocześnie dlaczego należy dać drugiej osobie jeszcze jedną szansę, to niekiedy strata zaufania a nawet czegoś więcej, co trudno odbudować od nowa.

Zastanówmy się, czy wybaczenie zdrady to dobre rozwiązanie

Dosyć często zdarzają się sytuację, w których wybaczenie zdrady następuje zbyt pochopnie, ewentualnie dochodzi do rozpadu związku czy nawet dotychczasowego pożycia małżeńskiego. Cierpią na tym nie tylko sami partnerzy, ale również dzieci, z tego też powodu terapia może okazać się nader trafnym i odpowiednim rozwiązaniem, jednocześnie metodą na to by odbudować pewne relacje.

zdrada

Dużo zależy od naszego nastawienia, zaangażowania, chęci na nowo zaufania a przede wszystkim samego wybaczenia zdrady, w końcu bądź co bądź jest to sytuacja nader wrażliwa, intymna niejednokrotnie prywatna. Jeżeli zatem, coś stoi nam na przeszkodzie aby wybaczyć zdradę, to wsparcie terapeuty uczestniczenie w spotkaniu obu osób, wydaje się jak najbardziej racjonalnym oraz odpowiednim posunięciem.

Dodatkowo nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż tego typu postępowanie ma nie tylko swoisty sens, lecz pozwala na spojrzenie osoby, która posiada pewne kompetencję i predyspozycję, aby pomóc nam w rozwiązaniu adekwatnego dylematu lub problemu.

Co zrobić w sytuacji gdy zostaliśmy zdradzeni?

Co zatem powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy zostaliśmy zdradzeni? Przede wszystkim wyłącznie od nas zależy, czy rzeczywiście zamierzamy przebaczyć takie zachowanie drugiej osoby, trzeba o tym nader często wspominać, by uświadomić sobie wszystkie powody dla którego doszło do takiej właśnie sytuacji. Pewnie, iż wiele osób nie jest w stanie wybaczyć zdrady, co chyba nie stanowi zbyt dużego zaskoczenia, niekiedy wręcz nie potrafimy na nowo zaufać komuś, kto nie dotrzymał wierności.

Nie powinno to stanowić zaskoczenia, w końcu zaufanie zostało nie tylko nadszarpnięte, lecz doszło do niepotrzebnych oraz zbędnych sytuacji, jakich każdy z nas pragnie co zrozumiałe uniknąć. Dlatego zawsze spójrzmy na owe zdarzenie z odpowiedniej do tego perspektywy, przez pryzmat czynników jakie mogły niekiedy doprowadzić do zdrady, może się bowiem okazać iż znacznie lepszym posunięciem jest rozpoczęcie życia na nowo. Wiele osób nigdy nie będzie potrafiło wybaczyć zdrady, można zresztą powiedzieć więcej, iż mianowicie nie zaufają drugiej osoby, zawsze będą ją podejrzewać o to, iż dojdzie znów do takiej właśnie sytuacji.

wybaczyć zdradę

Jak zaufać osobie, która nas zdradziła?

Jak zaufać osobie, która nas zdradziła, jednocześnie z czasem przebaczyć? Nie będzie to nic prostego ani łatwego, odbudowanie dotychczasowych oraz prawidłowych relacji, wymaga chęci z obu stron a nie tylko jednej. Duże znaczenie ma tutaj kwestia tego czego oczekujemy, pragniemy czy jakie mamy wymagania, także naszych uczuć które nigdy nie powinny co zrozumiałe schodzić na dalszy plan.

Z tego też powodu, wybaczenie zdrady to niejednokrotnie nie lada wyzwanie, coś co przychodzi dopiero po latach, a nawet wtedy mogą znów pojawić się wyrzuty czy inne co do tego wątpliwości. Mało tego, nigdy na sto procent nie będziemy w stanie zaufać osobie, jaka nas najzwyczajniej zdradziła, a tym samym nie będziemy mogli przebaczyć tego błędu. Niech zatem kwestia wybaczenia zdrady, będzie tą do której podejdziemy wyłącznie w indywidualny oraz adekwatny sposób, tym samym spojrzymy na nią przez pryzmat tego, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie wybaczyć drugiej osobie taki występek.

Trudno jednoznacznie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy powinniśmy darować zdradę, ewentualnie rozstać się z osobą, jaka okazała się wręcz niewierna. W tej sytuacji duże znaczenie ma przede wszystkim kwestia tego, jak się z tym czujemy lub odnajdziemy się w momencie, kiedy przyjdzie nam na nowo spotykać się albo żyć z osobą, jaka nas zdradziła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here