Jakie zalety ma ogrzewanie elektryczne

Czy ogrzewanie elektryczne może być efektywne, wygodne i niedrogie? Okazuje się, że tak, jeśli postawimy na odpowiednie urządzenie grzewcze. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej elektrycznych grzejników, które z powodzeniem mogą konkurować z innymi systemami grzewczymi. Wśród nich należy wymienić grzejnik hybrydowy Klima od Radialight.

W przeszłości ogrzewanie elektryczne było postrzegane jako drogie w eksploatacji i nieopłacalne. Jednak w ostatnich latach wiele się zmieniło, dlatego czas obalić ten mit. Doskonale do tego celu nadaje się wspomniany wyżej grzejnik Klima.

Utytułowane urządzenie

Zalety nowoczesnych grzejników elektrycznych dostrzega coraz więcej użytkowników. Na dowód tego warto wspomnieć, że urządzenie hybrydowe Kima zostało docenione na 56. Międzynarodowych Targach Budownictwa Jesień 2019 oraz 21. Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019. Zostało tam nagrodzone Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1. miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze. Nie bez powodu zostało w taki sposób wyróżnione. Jego liczne atuty sprawiają, że zaufaniem obdarza je coraz więcej użytkowników.

Energooszczędność i efektywność

Jednym z największych atutów, o których należy wspomnieć w odniesieniu do grzejnika Klima, jest jego energooszczędność. W odróżnieniu od wielu innych dostępnych obecnie na rynku elektrycznych urządzeń grzewczych grzejnik Klima cechuje się niskim poborem mocy. Zastosowano w nim dwa niezależne systemy grzewcze, a ich wzajemne oddziaływanie zaprojektowano w taki sposób, by wydobyć ich największe zalety, maskując jednocześnie wady. Co to dokładnie oznacza?

Każdy z dwóch wbudowanych w grzejnik Klima systemów (ogrzewanie konwekcyjne oraz promiennik podczerwieni) uruchamia się wtedy, kiedy jego praca jest najbardziej efektywna.

Jak dokładnie działa Klima?

Sposób działania Klimy został szczegółowo opisany na stronie dystrybutora tych urządzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, odwiedź witrynę https://econovli.pl. W tym wpisie wspomnimy tylko pokrótce, na czym ono polega. Priorytetowo został w urządzeniu potraktowany promiennik podczerwieni. To on odpowiada za utrzymywanie w pomieszczeniu temperatury na stałym, określonym przez użytkownika poziomie przy jednoczesnym niskim poborze mocy. Jego wadą jest jednak to, że stosunkowo długo ogrzewa wnętrze do zadanej mu temperatury. Jak poradził sobie z tym problemem producent Klimy? Zastosował drugi system, czyli ogrzewanie konwekcyjne. Jego zaletą jest możliwość szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu i natychmiastowa reakcja na zmianę temperatury otoczenia. Kiedy pomieszczenie zostanie ogrzane, ogrzewanie konwekcyjnie wyłącza się i ponownie działa wyłącznie promiennik podczerwieni.

Dodatkowe atuty

Warto wspomnieć o tym, że w urządzeniu zastosowano szereg dodatkowych, obniżających pobór energii funkcji. To czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnym. Zaletą jest też inteligentny termostat. Zaprojektowano go specjalnie na potrzeby grzejnika Klima. Takie urządzenie jest bezobsługowe, a tym samym bardzo wygodne dla użytkowników. Wystarczy ustawić na termostacie odpowiednią temperaturę, by cieszyć się w pomieszczeniu przyjemnym ciepłem.

Choć ogrzewanie elektryczne nie jest jeszcze tak popularne, jak inne systemy grzewcze, powoli przekonuje się do niego coraz więcej osób. Jego zalety sprawiają, że zaczyna konkurować z rozwiązaniami, które do tej pory wiodły prym w ogrzewaniu budynków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here