Jakie obuwie wybrać do pracy?

0
1601

Obuwie to ważna część naszej garderoby. Chroni nasze stopy nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także znacząco poprawia komfort podczas wykonywania niemal każdego ruchu. Warto zadbać o odpowiednio dobrane obuwie do każdej czynności. Amortyzowane, lekkie obuwie świetnie sprawdzi podczas biegania, natomiast kalosze robocze do pracy będą niezastąpione podczas prac ogrodowych.

Obuwie do ciężkich prac fizycznych

Podczas pracy na budowie warto wybrać wzmocnione buty, które uchronią nasze stopy przed urazami powstałymi w wyniku upadku ciężkich przedmiotów na materiałów i narzędzi. Obuwie pracowników sklepów i marketów także powinno zabezpieczać przed podobnymi urazami. Wybierając obuwie dla swoich pracowników lub dla siebie należy jednak szczególną uwagę zwrócić nie tylko na ryzyko powstania kontuzji wskutek nieszczęśliwego wypadku, ale także dostosować je do czynników atmosferycznych, tak aby zmaksymalizować komfort wykonywanej w nich pracy. Często niesłusznie pomijana zostaje także kwestia podeszwy, która zapewnia nam stabilność podczas pracy i znacząco wpływa na przyczepność obuwia do podłoża. Kalosze robocze do pracy w sklepie ogrodniczym lub w stajni posiadają wyraźnie zaznaczone bieżnik, który chroni przed utratą równowagi na mokrej ziemi lub sianie. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór gumiaków roboczych do pracy, co ułatwia zakup tych najodpowiedniejszych dla nas i naszych potrzeb. Eleganckie wersje tego obuwia potrafią świetnie komponować się nawet z jesiennym płaszczem.

Jakie obuwie jest najlepsze do prac domowych

Planując prace domowe lub prace w przydomowym ogródku także należy pamiętać o doborze właściwych butów. W domowych warunkach jesteśmy narażeni na przypadkowe urazy stóp. Sprzątają w domu warto zaopatrzyć się w lekkie i wygodne obuwie wyposażone w antypoślizgową podeszwę. Sprzątanie w domowych kapciach jest kiepskim pomysłem, ponieważ zazwyczaj mają one gładkie podeszwy, a ich ciepły i przyjemny materiał ewentualną wodę będzie wchłaniał jak gąbka. Wybierając buty do prac ogrodowych powinniśmy od razu odrzucić nasze codzienne obuwie, ponieważ prawdopodobnie się zniszczy. Zwróćmy uwagę na odporność butów na przemoczenia i zabrudzenia. W ogrodzie świetnie sprawdzą się np. robocze kalosze do pracy. Są nieprzemakalne i chronią stopy przed urazami. Bardzo łatwo je wyczyścić, a po czyszczeniu są od razu gotowe do dalszego używania. Ponadto robocze kalosze do pracy to uniwersalny wybór, który sprawdzi się nawet na rybach czy jesiennym, rodzinnym spacerze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here