Jak zorganizować wieczór panieński?

0
1312

Zbliżający się ślub to szczególnie dla Państwa Młodych niezwykłe przeżycie. To także szereg różnych zwyczajów, które są kultywowane do dnia dzisiejszego. Jednym z ważniejszych jest wieczór panieński i oczywiście jego odpowiednik dla panów. To przede wszystkim symboliczne pożegnanie ze stanem wolnym, a także okazja do zorganizowania imprezy w przyjacielskim gronie. Obecnie takie spotkania mają bardzo różnorodną formę i są zależne od zainteresowań przyszłej Panny Młodej, inwencji koleżanek a także budżetu, jakim dysponujemy. Przede wszystkim chodzi o to, by impreza była niezapomniana, nawet gdy będzie wizytą w SPA.

Kto organizuje wieczór panieński?

Tradycyjnie za organizację imprezy odpowiedzialna jest świadkowa, ale zdarza się także, że ster przejmuje inna przyjaciółka, która na przykład zna wszystkie inne uczestniczki lub po prostu ma większy dryg logistyczny. Spośród różnych możliwości najczęściej pojawiają się domówki, imprezy w lokalach, wspólne wyjazdy czy też atrakcyjny event na mieście – na przykład koncert. Choć można skorzystać z usług konsultantki, to warto pamiętać, że szczególnie w kameralnym gronie bez problemu można samodzielnie zrobić wymarzoną imprezę. Inspiracją przy planowaniu może okazać się poradnik: Niezapomniana impreza: jak zorganizować wieczór panieński?

Najważniejsi są goście

To od przyjaciółek Panny Młodej zależeć będzie to, jak dobrze będzie się ona bawić. Najczęściej wieczór panieński organizowany jest w tajemnicy, więc zebranie odpowiedniej grupy kobiet – sióstr, kuzynek, koleżanek, przyjaciółek wymaga niezwykłej logistyki. Pomocne są media społecznościowe, a także rozeznanie, za kim na przykład Panna Młoda nie przepada i z kim nie chciałaby się bawić. Wbrew pozorom to niezwykle ważny argument. Jeśli impreza nie jest tajemnicą, to główna bohaterka powinna zatwierdzić listę gości.

Wydatki, miejsce, termin

Te niezwykle ważne argumenty są kluczowe przy podejmowaniu decyzji, jak chcemy spędzić wieczór panieński. Impreza jest zazwyczaj składkowa i to uczestniczki ponoszą jej koszty. Panna Młoda może, ale nie musi się dorzucić do puli. Spotkanie należy zaplanować odpowiednio wcześniej i często panieński odbywa się tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem. Wiele będzie zależeć od tego czy wszystkie uczestniczki mieszkają w danym mieście lub też tego czy impreza ma być wyjazdowa. Na pewno termin musi wszystkim pasować. Sam wybór miejsca, konwencji, strojów jest zależny od tego, co chcecie robić. Weekend w SPA będzie wymagał innej oprawy niż dyskoteka w centrum miasta lub też domówka. To Panna Młoda jest najważniejsza i jeżeli nie lubi nocnych imprez w klubach, to nie mam sensu na tę jedną noc przekonywać ją do tego sposobu zabawy. Wieczór panieński to także czas prezentów. Często mają one podtekst erotyczny, są przygotowane z przymrużeniem oka i mają przede wszystkim bawić i zostać ciekawą pamiątką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here