Jak wybrać salę weselną

Wybór miejsca, w którym zostanie zorganizowane przyjęcie weselne to niezwykle ważna kwestia. Wesele można zorganizować w domu weselnym, restauracji, klubie, dworku, w strażnicy, czy nawet w zamku. Możliwości jest wiele. Sala ma spełniać oczekiwania nowożeńców i zapewnić im komfort.

Gdzie zorganizować wesele?

Wyboru sali weselnej czasem trzeba dokonać nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Wynika to z dużego zainteresowania tego typu lokalami. Przed wyborem, warto przede wszystkim zastanowić się jaka będzie najlepsza wielkość sali. Należy się zastanowić, czy wesele będzie przeprowadzone na 50, 100 czy 150 osób. Lokali, które pomieszczą większą ilość osób jest o wiele mniej, niż sali o standardowych rozmiarach. Ciekawą możliwością jest: https://www.zajazdgoscinny.pl/wesela.

Bardzo ważne jest to, żeby sala na wesele nie była ani za mała ani za duża. Lokal musi swobodnie pomieścić gości i zapewnić im swobodna powierzchnię do tańca. Zbyt duży lokal, sprawia z kolei, że goście będą zbyt rozproszeni i zabawa może nie być udana.

Inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając salę weselną należy także zwrócić uwagę na szereg kwestii, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać mniej ważne. Przede wszystkim należy sprawdzić jaka jest dostępność toalet oraz w jakim są one stanie. Powinno ich być dostatecznie dużo. Znaczenie ma także oświetlenie. Przed wyborem lokalu warto zwrócić uwagę na to, jak będzie się on prezentował po zmroku. Zabawa przy zbyt intensywnym świetle lub w ciemnościach może się nie spodobać.

Wybierając salę weselną nie można pominąć kwestii związanych z akustyką. Z pewnością będzie to miało wpływ na gości. Nie każdy lubi spędzać czas w wielkim hałasie. Jeżeli wesele odbywa się w lecie, nie można zapomnieć o klimatyzacji, ma ona bardzo duże znaczenie. Warto też zwrócić uwagę na bezpośrednie otoczenie sali, czy są tam tereny zielone, gdzie goście będą mogli wyjść i się przewietrzyć. Istotny jest też odpowiedni parking, a w niektórych przypadkach także możliwość noclegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here