etui

Choć wiele osób preferuje reprezentacyjne pokrowce wykonane z eleganckich materiałów, takich jak skóra naturalna czy drewno, to jednak największą popularnością odbiorców wciąż cieszą się modele wykonane z tworzywa sztucznego o właściwościach sylikonu. Klasyczny case sylikonowy to najczęściej pokrowiec wykonany z tworzywa TPU, materiału charakteryzującego się dużą elastycznością, absorbującego siłę uderzeń, zapewniającego dobrą amortyzację i pewność chwytu.

Ochronne właściwości sylikonowych pokrowców

Podstawową funkcją każdej osłonki jest ochrona umieszczonego w jej wnętrzu przedmiotu. W przypadku telefonów kejsy zabezpieczają przede wszystkim przed drobnymi rysami i zabrudzeniami, a do pewnego stopnia również przed poważniejszymi uszkodzeniami obudowy czy dotykowego wyświetlacza, do których może dojść, gdy telefon wypadnie z dłoni i uderzy o ziemię. Sylikonowy case amortyzuje przynajmniej część siły uderzenia, dzięki czemu ubrany w niego telefon jest bezpieczniejszy i mniej podatny na poważne uszkodzenia. Poza tym większość tego typu osłonek charakteryzuje się również antypoślizgowymi właściwościami, dzięki czemu chwyt telefonu jest mocniejszy i ryzyko jego przypadkowego upuszczenia na ziemię jest mniejsze.

Łatwa personalizacja pokrowca

Dużym atutem sylikonowych kejsów jest łatwość ich formowania, barwienia i wykonywania na ich powierzchni kolorowych nadruków. Ta ostatnia cecha jest szczególnie cenna, zwłaszcza dla tych osób, którym zależy na głębokiej personalizacji telefonu. Na rynku działają firmy, które na co dzień zajmują się wykonywaniem indywidualnych nadruków na sylikonowych pokrowcach. Użytkownik samodzielnie projektuje taki case, a firma zajmuje się jego przygotowaniem. Przy pomocy internetowego kreatora użytkownik wskazuje rodzaj grafiki, jaka ma ozdobić powierzchnię sylikonowej nakładki na telefon lub wybiera własnoręcznie wykonane zdjęcie i to ono pojawi się na pokrowcu. Dodatkowo na ozdobionej grafiką lub zdjęciem nakładce można nadrukować krótki tekst, na przykład znany cytat, inicjały użytkownika czy numer telefonu.

Poza mechanicznymi właściwościami sylikonowych kejsów oraz dużą łatwością ich głębokiej personalizacji takie akcesoria są również bardzo tanie. Pokrowiec wykonany z materiału o właściwościach sylikonu kosztuje zwykle dwa-trzy razy mniej niż jego wersja skórzana czy zdobiona naturalnym drewnem. Nic więc dziwnego, że większość użytkowników sięga właśnie po sylikonowe pokrowce, które są nie tylko przystępne cenowo, estetyczne i trwałe, ale i wyjątkowo funkcjonalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here