Jak czyszczenie kotłów wpływa na ich stan techniczny

Kotły spotkamy w wielu gałęziach przemysłu. Wiedza na temat ich konserwacji, może pomóc nie tylko w zwiększeniu wydajności urządzeń, ale również w przedłużeniu ich żywotności.

Czyszczenie kotłów – metody

Częstotliwość czyszczenia kotłów zależy od wielu czynników. To między innymi intensywność użytkowania, twardość wody czy używane paliwo. W kotłach tworzą się zanieczyszczenia, takie jak kamień czy osady. Można je usunąć za pomocą odpowiedniego środka rozpuszczającego, jednak większość specjalistów wykonuje czyszczenie za pomocą odkurzacza przemysłowego. Węże ssące są w stanie bardzo szybko usunąć zanieczyszczenia, nie naruszając przy tym urządzenia.

Czyszczenie kotłów – zalety

Regularne czyszczenie kotłów dobrze wpływa na stan techniczny urządzeń. Zanieczyszczenia budujące się na ścianach kotła tworzą powłokę, która izoluje płaszcz wody od spalin. Osłabia się przez to ciąg kominowy, więc istnieje ryzyko, że spaliny cofną się z powrotem do kotłowni. To z kolei stanowi bezpośrednie zagrożenie dla osób tam się znajdujących. Dzięki regularnemu czyszczeniu kotłów, jesteśmy w stanie tego uniknąć. Poza tym dbanie o czystość urządzenia wydłuża jego żywotność, jak również poprawia wydajność. Znacznie lepiej więc zainwestować w usługę czyszczenia, niż później martwić się zakupem nowego sprzętu.

Czyszczenie kotłów – kto wykonuje?

Czyszczenie kotłów to zadanie dla profesjonalnej firmy. Specjaliści nie tylko są w stanie wykonać czyszczenie szybciej i lepiej, ale też dysponują odpowiednim sprzętem. To między innymi pojazdy typu VACU-PRESS i odkurzacze przemysłowe. Możesz o tym przeczytać na przykład na stronie https://makowskimis.eu/oferta/kotly/. Samodzielne czyszczenie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ w wielu przypadkach grozi za to kara. Lepiej nie ryzykować i skorzystać z usług firmy, która posiada odpowiednie uprawnienia. Dzięki temu kocioł posłuży dłużej, a osoby korzystające z niego na co dzień będą bezpieczne. Skorzystanie z usług profesjonalistów to więc inwestycja, która na dłuższą metę bardzo się opłaca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here