deska do prasowania
fot. pixabay.com

Dobra deska do prasowania z pewnością ułatwi prasowanie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując zwykłe deski do prasowania i deski elektryczne. Dowiedz się, która deska do prasowania będzie dla Ciebie najlepsza!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-deske-do-prasowania-powinienes-wybrac/

Deski do prasowania

Obecnie można kupić tradycyjne deski do prasowania – nie mają one systemu parowego, możliwości bezpośredniego podłączenia żelazka czy podgrzewanego blatu, ale są tanie i łatwe w użyciu.

Z kolei elektryczne deski do prasowania (żelazka) wyposażone są w anteny oraz wbudowany w deskę przedłużacz, który łączy żelazko bezpośrednio z deską. Istnieją również deski do prasowania z wytwornicą pary (wbudowaną w żelazko), dmuchawą i systemem ssącym, które ułatwiają „trzymanie” materiałów (np. Śliski jedwab nie zsuwa się z deski).

Zapobiegają również zawilgoceniu rzeczy po prasowaniu, dzięki czemu nie marszczą się. Najnowocześniejsze są deski do prasowania, które wyposażone są w systemy z wentylatorami, ale ceny wahają się od 1 do 7 tys. zł

Jaka deska do prasowania?

Po pierwsze, deska do prasowania musi mieć dobry stelaż. Oznacza to stabilne i wygodne, bezpieczne prasowanie, wysokość należy regulować (od 30 cm do 1 m) tak, aby można było dopasować deskę do wzrostu prasującego.

Po drugie, ważna jest górna część deski do prasowania – najlepiej, aby deska do prasowania była z wąskim końcem, aby wygodnie wyprasować koszulę (na przykład rękawy, chociaż dostępne są również modele specjalne). Bardzo ważna jest również konstrukcja stołu prasowalniczego. Dzięki tak zwanemu filtrowi nie będzie zatrzymywać w sobie wody.

Po trzecie, wygodniej będzie korzystać z wieka deski do prasowania – musi ono być odporne na wysokie temperatury i nie zatrzymywać wilgoci. Materiał pokrywający blat powstaje poprzez ułożenie kilku warstw.

Najważniejsze by deska była stabilna. Nie będzie się kołysać ani przechylać, dzięki czemu dokładnie i szybko wyprasujemy przedmioty. Dlatego nogi niektórych modeli desek są wyposażone w specjalne blokady lub nogi są po prostu antypoślizgowe.

Przeczytaj też: http://www.bibise.pl/jaka-parownice-do-ubran-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here