Decoupage

Każdy chce, by jego dom lub mieszkanie były miejscami jedynymi w swoim rodzaju. Nie ma w tym nic dziwnego i złego. W końcu powinniśmy dążyć do tego, by był to azyl, w którym czujemy się swobodnie, a nasze samopoczucie jest odpowiednie – zarówno Twoje, jak i pozostałych lokatorów lub nawet gości. Jak to zrobić, by efekt ciężkiej pracy był spektakularny? Odpowiedzią może być między innymi decoupage, czyli sztuka wymagająca produkcji ręcznie zdobionych elementów wyposażenia.

Co to jest decoupage i czego potrzebujemy, by realizacja naszych planów była maksymalnie satysfakcjonująca, a rezultaty imponujące? Możesz nam wierzyć, że postawienie pierwszych kroków nie jest wcale tak skomplikowane, jak pozornie może się wydawać. Dojście jednak do perfekcji, będzie jednak nieco trudniejsze i będzie wymagać czasu oraz zdobywanego doświadczenia. Sprawdź zatem ścieżkę rozwoju i dostępne możliwości. Jeśli wcześniej zrobisz research, przejście do praktyki będzie o wiele prostsze.

Niezbędne narzędzia

Podstawą są serwetki lub papier ozdobny do decoupage. Bez niego w końcu ciężko będzie nam cokolwiek zrobić. Następnie potrzebujemy kleju, dzięki któremu będziemy w stanie nanieść i przymocować zdobienia do naszych przedmiotów. Oczywiście żeby zmaksymalizować efekt, warto robić to na białym tle, co oznacza, że biała farba dopasowana do tworzywa, także może okazać się naprawdę przydatna. Na samym końcu należy zabezpieczyć swój wybór specjalnym lakierem. Są to jedne z podstawowych rzeczy i preparatów, lecz trzeba pamiętać o takich narzędziach jak pędzle, nożyki, żyletki i nożyczki.

Jak to robić?

Czy decoupage jest skomplikowany? Nie. Otóż jest zdobienie przedmiotów przy pomocy cienkiego papieru lub po prostu zdobionych serwetek. Można zatem powiedzieć, że jest to bardzo budżetowa forma sztuki, lecz efekt jest naprawdę niesamowity. Warto zaznaczyć, że konieczną inwestycją są również kleje, farby, pędzle i lakiery, dlatego sam zakup niezbędnych akcesoriów i narzędzi, będzie jednak kosztowny.

Co zrobić przy pomocy decoupage?

Zdobienie metodą decoupage pozwala na modernizowanie niemal wszystkiego – zaczynając od butelek, idąc przez słoiki i kończąc na szkatułkach oraz pudełeczkach. Warto jednak zacząć od czegoś prostego, co po prostu nam się przyda, ponieważ jeśli będziemy korzystać z takiej rzeczy, powinniśmy czuć o wiele większą satysfakcję, niż z realizacji zwykłego gadżetu. W sieci znajdziesz mnóstwo ciekawych materiałów, które pomogą Ci w edukacji. Staraj się jednak stawiać za każdym razem kolejne kroki i zdobywać nowe doświadczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here