Czym jest shisha?

Shisha to inaczej fajka wodna pochodząca z Inii natomiast rozpowszechniona w krajach arabskich, paląc ją wciąga się do płuc dym z domieszką tytoniu. Fajka wodna zbudowana jest z dużego dzbana na wodę, rury odpowiadającej za odprowadzenie dymu oraz węża zakończonego ustnikiem. Fajki wodne są często bogato zdobione w różne ornamenty oraz kwiaty.

Tytoń do shishy

Temat tytoniu do palenia fajki wodnej jest bardzo rozległy, ciężko kupić dobry tytoń w sklepach stacjonarnych. Tytonie dedykowane do shishy mają specyficznej smaki na przykład owoców, gumy balonowej, czy kwiatowy. Wybór rodzajów jest bardzo szeroki tak samo jak rynek firm produkujących tytoń. Tytoń ten jest lekko wilgotny, istnieje także w formie żelowej, która jest nieco bardziej delikatna od klasycznej.

Jaką fajkę wodą wybrać?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość shishy. Im jest ona wyższa tym lepiej schładza dym, a smak jest intensywniejszy. Niestety wysokość fajki wiąże się także z rosnącą ceną. Kolejnym krokiem będzie rozważanie dla ilu osób chcemy kupić fajkę. Najczęściej można znaleźć jednoosobowe jednak większe modele posiadają na przykład dwa węże. Jest to dobre rozwiązanie jeśli planujemy wykorzystywać fajkę podczas spotkań z znajomymi. Wiele rodzajów fajek wodnych znajduje się w shishasklep.pl, każdy znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania.

Jak dbać o fajkę wodną?

Jak radzi shishasklep.pl podstawową zasadą jest czyszczenie fajki po każdym użyciu. Do zestawu zazwyczaj dołączona jest specjalna wąska i długa szczotka, którą bardzo łatwo czyści się metalową rurę odprowadzającą dym. Dzban również należy wyczyścić w środku, w zupełności wystarczy wodą. Ważne, aby przed każdym użyciem wysuszyć wszystkie elementy fajki i wlać świeżą wodę. Te zabiegi pozwolą na wydobycie czystego smaku z tytoniu. Jeżeli jest to shisha domowa, to zapewne palone są w niej różne smaki tytoniu, dlatego należy zadbać aby urządzenie nie przejęło smaków, co odbierze przyjemność z palenia w przyszłości. Ważnym elementem jest wąż, który jest podatny na złamania w zależności od materiału z jakiego jest wykonany. Dobrze zadbana i czyszczona shisha posłuży wiele lat, może także stanowić element ozdoby domu. Shisha jest idealnym sposobem na umilenie wieczoru lub spotkania z znajomymi. Fajki wodne stają się coraz bardziej popularne w Polsce oraz na świecie, coraz więcej pubów i knajpek umożliwia palenie shishy, oczywiście lepiej mieć swoją w domu i móc cieszyć się z niej każdego dnia oraz wybierać tytonie w różnych smakach świata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here