Jaki bukiet ślubny pasuje do sukni o kroju księżniczki?

0
1702

Bukiet ślubny powinien harmonizować z krojem sukni Panny Młodej. Dopasowanie go nie jest tak proste, jakby się to wydawało. Należy wziąć pod uwagę szereg cech charakterystycznych nie tylko dla sukni ślubnej, ale też dla bukietu. Odpowiedni wybór sprawi, że efekt końcowy będzie prezentował się nadzwyczaj pięknie.

Krój księżniczki – princessa

Popularna princessa to bardzo charakterystyczna suknia o niebanalnym kroju. Często wybierana przez kobiety z wielu aspektów – ma wyjątkowo uroczysty i niepowtarzalny fason, podkreśla talię i tuszuje niedoskonałości figury. „Księżniczka” cechuje się dopasowanym, idealnie skrojonym, często bogato zdobionym gorsetem i rozkloszowaną spódnicą o dużych rozmiarach., która zazwyczaj składa się z halki na kole oraz kilku warstw materiału, najczęściej tiulu. Taki fason doskonale prezentuje się u wysokich Pań Młodych o szczupłej sylwetce.

Bukiet dla „księżniczki”

Suknia o takim kroju jest niezwykłą ozdobą samą w sobie, dlatego floryści z butiku Amarant proponują nieduże wiązanki ślubne, które nie przytłoczą ani swym rozmiarem, ani przesadną dekoracyjnością. Jednym z najlepiej prezentujących się jest posy bouquet o naprawdę niewielkiej objętości. Najczęściej składa się z kilku róż bądź tulipanów i ozdobnych liści. Kolejne dwa typy to round i nosegay – obie wiązanki tworzy się na bazie koła, jednak to tylko ich jedyna wspólna cecha. Pierwszy charakteryzuje się dużą różnorodnością gatunków, barwą i strukturą kwiatów, natomiast drugi zazwyczaj jest mono gatunkowy.

Jakie kwiaty?

Kiedy już zapadnie decyzja dotycząca kształtu wiązanki ślubnej, przychodzi kolej na rozważenie gatunku kwiatów z jakich będzie się składał. Dobrze w tej kwestii zaufać doświadczeniu profesjonalisty – Butik Florystyczny Amarant służy radą i pomocą w doborze kwiatów. Do wyżej wymienionych kształtów bukietów proponują gatunki delikatne i subtelne, takie jak róże, tulipany, frezje czy hortensje w połączeniu z niewielką ilością zielonych dodatków w postaci dużych, gładkich liści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here