Audi A1 spalanie

Audi a1 to samochód osobowy z klasy samochodów miejskich, który wszedł na rynek w roku 2010 a swój debiut miał na Genewskich targach Motor Show. Produkowany jest przez koncern Volkswagen AG w Brukseli i jest jedynym samochodem tej marki produkowanym na terenie Belgii.
Audi A1-jakość wprost z Ingolstadt
Wykonanie tego modelu, to jak zwykle w przypadku Audi jakość na najwyższym poziomie. Model należy do segmentu klasy B Premium i jest następcą Audi A2, które nie miało dużego powodzenia komercyjnego. Audi A1 zbudowane jest na platformie podłogowej Volkswagen Group PQ25, dokładnie na takiej samej, na jakiej zbudowano Volkswagena Polo V i Seata Ibizę. Produkowane jest w swóch typach nadwozia, 3 drzwiowym i 5 drzwiowym. Pojemność zbiornika paliwa modelu A1 to 45 litrów.
Ile pali Audi A1?
W modelu Audi A1 spalanie zależne jest oczywiście od wielu czynników, przede wszystkim od pojemności silnika i jego mocy, od stylu jazdy kierowcy i terenu, który przemierza i kilku jeszcze innych zmiennych.
Wszystkie modele A1 oprócz 1. 4 TFSI o mocy 136 kW (185 KM) i 1. 6 TDI S tronic 66 kW (90 KM), posiadają oraz układ rekuperacji, który wydatnie zmniejsza zużycie paliwa.
W Audi A1 spalanie w zależności od wersji i mocy silnika waha się od 4, 6 do 5, 3 litrów na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. W cyklu miejskim zależnie od wersji silnika trzeba się liczyć ze spalaniem na poziomie 5, 6 – 6, 8 litrów na 100 kilometrów, z kolei jazda w trasie, która zawsze wypada bardziej ekonomicznie to poziom spalania od 4, 0 do 4, 4 litrów na 100 kilometrów.
W przypadku modelu z silnikiem Diesel spalanie w cyklu mieszanym to około 3, 8l/100km, w cyklu miejskim 4, 4l/100km z kolei zaś w trasie spalanie to około 3, 4l/100km.
Ze wszystkich modeli wersją o najniższym spalaniu jest AUDI A1 1. 6 TDI Attraction Hatchback I 105KM.
Małe jest piękne?
Audi A1 to samochód niewielki, jednak jeśli chodzi o jakość wykonania i użyte materiały dorównuje on samochodom z wyższych klas. Jego linia w zamierzeniu pokazywać ma sportowe aspiracje, również wnętrze urządzone jest na sportowo. Mimo próby nadania temu modelowi sportowego charakteru nie stracił on szyku i elegancji.

www.driversclub.pl

[Głosów:1    Średnia:3/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzęści samochodowe
Następny artykułAudi RS 6 spalanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here