Zmiana IP komputera – ciekawe sposoby

0
315
Zmiana IP komputera - ciekawe sposoby

IP z angielskiego Internet Protocol, oznacza protokół komunikacyjny, który jest identyfikatorem każdego użytkownika w sieci. Znając IP można kogoś wyśledzić.

Adres IP pozostawia trwały ślad naszej obecności w Internecie, dlatego też warto wiedzieć jak zmienić IP. Można zadać sobie pytanie po co zmieniać IP? I czy w ogóle można to zrobić? Odpowiedź jest prosta: zmieniamy IP by zostać anonimowym w sieci i tak, zmiana IP jest możliwa i jest na to parę sposobów o których zaraz Wam napiszę.
Jedną z korzyści związanych ze zmianą IP jest możliwość udzielania się na różnych forach bez zdradzania swojej tożsamości administratorom. Zmiana IP często również wykorzystywana jest do oglądania filmów na YouTube, które są niedozwolone w danym kraju (może wydać się to dziwne, ale zmiana pozornie mało znaczącego ciągu kropek i cyfr oznacza często również zmianę kraju, do którego zostało dane IP przydzielone).

Zacznijmy od takiej ciekawostki: Jak sprawdzić swoje IP:
Najlepiej wejść w Start(albo ikonkę Windows w lewym dolnym rogu) i napisać tam cmd, a następnie wcisnąć ENTER. Po wykonaniu tego polecenia pojawi się wiersz poleceń (czarno – białe okienko). Gdy już wyskoczy nam to okienko wystarczy wpisać tam ipconfig i voila! Mamy już nasze IP ( to adres, który pojawia się nam na pozycji IPv4Address). Gdy już znamy swój adres IP, możemy przejść do sedna czyli zmiana IP.

Sposób 1:
Ten sposób zmusza Windowsa, by traktował nasz komputer/urządzenie jako inny adres IP. Sposób działania w tym wypadku jest taki: znajdujemy serwer proxy, który umożliwia takie rzeczy. Spisujemy adres IP oraz port tego serwera, a następnie te dane podajemy w następnym kroku.
A więc zaczynamy: Start—>Ustawienia—>Sieć i Internet. Następnie wybieramy zakładkę Serwer Proxy. Należy włączyć serwer proxy oraz podać wszystkie dane do serwera proxy, z którym planujemy się połączyć.

Sposób 2: (łatwiejszy, ale nie zawsze pomoże)
Ten sposób można użyć do ominięcia blokady regionalnej dla wybranych stron www. Najlepiej ściągnąć jakiś program do sieci VPN (HMA!, NordVPN, ExpressVPN). Gdy już wybierzemy dostawcę, który nam najbardziej odpowiada ( zależy czy chcemy wziąć darmowy program, mniej bezpieczny czy zapłacić by mieć pewność, że nikt nie sprzedaje naszych danych) należy stworzyć konto u wybranego dostawcy VPN. Następnie pobrać aplikację do łączenia się z VPN(najlepiej ze strony dostawcy, którego wybraliśmy), zainstalować aplikację i zalogować się na swoje konto. Teraz pozostało nam już tylko wybrać kraj, przez który będziemy się łączyć i oto mamy nasz nowy adres IP.

Sposób 3:
Sposób ten może wydawać się śmieszny, ale jest on na pewno bardzo skuteczny. By zmienić IP możemy zadzwonić do naszego dostawcy usług internetowych i zwyczajnie poprosić go o to by zmienił nam IP. Niektórzy dostawcy zrobią nam to za darmo, gdy tylko podamy dobry powód, niektórzy będą chcieli za to pobrać opłatę. Jest to najbezpieczniejsza i co najważniejsze legalna zmiana adresu IP!

Sposób 4 (dla tych co mają dynamiczne IP):
Jeśli mamy dynamiczne IP bardzo prostym sposobem jest po prostu wyłączenie zasilania modemu/routera oraz komputera na noc. Po nocy adres IP powinien być nowy, inny.

Mam nadzieję, że każdy z Was znalazł tutaj zadowalający go sposób na zmianę IP!

prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here