Numery prywatne i telefonia

Telefonu rządzą światem, nie ma co z tym dyskutować. Codziennie nasz numer udostępniany jest wielu firmom, oczywiście za opłatą przez operatora. Czy jest sposób, aby uniknąć tego procederu? Jest to możliwe, ale zazwyczaj bardzo trudne. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chcemy ukryć nasz numer telefonu.

Ukrywani numeru telefonu nie jest niczym nadzwyczaj trudnym, wystarczy wejsc w ustawienia telefonu, poszukać opcji ukrywania w menu i po kłopocie. Można to zrobić również poprzez kontakt z infolinią danego operatora, ale wymaga to już więcej czasu i chęci ze strony użytkownika.

Po co właściwie ukrywać swój numer telefonu? To bardzo proste, aby osoba do której dzwonimy nie mogla mieć dostępu do naszego numeru. Pozwoli to w przyszłości uniknąć problemów z zbyt duża grupa osób, które nie powinny go znać.

Jak zrobić numer prywatny wiesz już nawet małe dziecko, a jeśli nawet nie, może to łatwo sprawdzić w internecie, poprzez wpisanie odpowiedniej frazy w google, albo poprzez kontakt z infolinia operatora i wyrażenie chęci zablokowania widoczności numery telefonu. Nie jest to ani trochę skomplikowane. Warto jednak pamięta, że w wypadku ukrycia numery, osoba potencjalnie zainteresowana wykonaniem połączenia zwrotnego, nie będzie mogła tego dokonać, jeśli nie podamy jej kontaktu do nas.

Rozwiązanie to ma bardzo wiele wad, jak i zalet, więc preferencje co do niego nalezą tylko i wyłącznie do użytkownika danego telefonu komórkowego.

Warto jednak pamiętać o tym, że telefonu to przyszłość ludzkości, można dzięki nim załatwić już praktycznie wszystko – sprawy w banku, na poczcie, w internecie, zamówić jedzenie, odwiedzić Facebook i Instagrama, zarezerwować loty na samolot, czy po prostu przeprowadzić długą, międzynarodowa rozmowę.

W efekcie jesteśmy na nie skazami, bo kto w obecnych czas mógłby żyć bez telefonu. Dla większości jest on jak trzecia ręka, które używa do komunikacji ze światem.

Uważam, że postęp technologiczny idzie w dobrym kierunku, pytanie, jaki odczucia na ten temat mają czytelnicy?

zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLicencja dla pilota
Następny artykułJak zrobić frytki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here