czy można namierzyć telefon

Współcześnie użytkownicy telefonów nie rozstają się ze swoimi urządzeniami, co pozwala założyć, że tam gdzie jest smartfon, jest również jego użytkownik. Tym samym możliwość namierzania telefonu jest bardzo kusząca.

Czy można namierzyć telefon?

Przede wszystkim, kto korzysta, lub chciałby korzystać z takiej usługi? Oczywistą odpowiedzią są przeróżne agencje rządowe. Służby wywiadowcze i kontrwywiadowcze śledząc telefon są w stanie uzyskać bardzo wiele przydatnych informacji. Informacje gdzie użytkownik przebywa, gdzie się udaje, czy spotyka się z użytkownikami innych śledzonych telefonów są bardzo przydatne.

Jednak nie tylko dla służb śledzenie telefonu jest przydatne. Takim przypadkiem może być chociażby ktoś, kto podejrzewa swojego małżonka o zdradę, i chciałby potwierdzić swoje obawy. Jako że smartfony są często używane już przez dzieci, rodzice również chętnie korzystaliby z możliwości śledzenia swojego dziecka. Pozwala to nie tylko wiedzieć czy i gdzie dziecko się udaje, ale również może pomóc je zlokalizować, na przykład w przypadku zaginięcia czy porwania.

Wszystkie te przypadki w oczywisty sposób naruszają prywatność osoby śledzonej, chociaż w przypadku dziecka nie to już tak jednoznaczne. Namierzanie telefonu może być również niezwykle przydatne dla samego użytkownika tego urządzenia. Może to być przydatne nawet w tak codziennych sytuacjach, jak zagubienie telefonu gdzieś w domu. Niestety dokładność namierzania może nie być wystarczająca. Najbardziej przydatne może to być w przypadku kradzieży urządzenia. Namierzanie może pozwolić odzyskać urządzenie i pomóc policji w uchwyceniu przestępców.

telefon

Oprócz pytania: „czy można namierzyć telefon” równie ważne jest to, jak ono przebiega. Większość współczesnych smartfonów ma wbudowany moduł GPS i jest to metoda używana do namierzania swojego własnego urządzenia niemal codziennie. Chociażby przy używaniu nawigacji czy po prostu internetu. Inną lokalizowanie za pomocą sieci komórkowej. Nie jest ono tak dokładne i przede wszystkim niedostępne dla większości ludzi.

Namierzanie telefonu jest najłatwiejsze w przypadku własnego telefonu lub urządzenia dziecka. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na smartfonie i na komputerze, należy jednak pamiętać, że pozwoli to namierzyć wyłącznie urządzenie, nie numer telefonu. W przypadku własnego lub dziecka urządzenia nie stanowi raczej to problemu. Należy jednak pamiętać, by zadbać o możliwość lokalizacji zanim jest to konieczne, gdyż aplikacja musi być zainstalowana wcześniej.

Namierzania cudzego telefonu jest często oferowane przez liczne strony internetowe. Zwykle są to oszustwa, które nie dość, że nie działają, to jeszcze skutkują kosztownymi subskrypcjami tak zwanych SMSów premium. Najczęściej konieczne jest podanie numeru telefonu, który chce się namierzyć oraz własny numer telefonu. Nie warto korzystać z takich usług, pomijając aspekt prawny, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo kosztowne i zupełnie nie działa.

Jak się zabezpieczyć przed śledzeniem własnego telefonu? W przypadku podejmowania takich prób przez rodzinę czy znajomych nie jest to trudne. Należy trzymać telefon przy sobie i nie pozwolić na instalację jakichkolwiek aplikacji przez kogoś, kogo podejrzewa się o chęć inwigilacji. W przypadku inwigilacji przez służby jest to znacznie trudniejsze.

Chyba najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest używanie telefonów sprzed epoki smartfonów i często zmieniać tak urządzenia, jak i numery. Na szczęście w większości przypadków zwyczajny obywatel nie jest narażony na namierzanie przez służby. Bardzo trudne jest uniemożliwienie służbom takiego działania bez znaczącej zmiany stylu życia. Co ciekawe, policja ma możliwość lokalizacji skradzionego telefonu za pomocą numeru IMEI.

namierzyć telefon

Podsumowując, współczesne telefony można namierzać zarówno używając nadajnika GPS, jak i sieci komórkowej. Czy można namierzyć telefon bez dostępu do najnowszej technologii stosowanej przez służby? Odpowiedź na to pytania jest twierdząca, a jest to szczególnie łatwe w przypadku własnego telefonu. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie i komputerze, należy jednak pamiętać, by uczynić to zanim pojawi się konieczność lokalizacji telefonu.

Takie rozwiązanie może być też przydatne dla rodziców, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo swojego dzieci i ewentualnie mieć możliwość odnalezienia go w przypadku zaginięcia lub porwania. Najlepiej jest powstrzymać się przed próbami namierzania cudzych telefonów bez wiedzy i zgody ich właścicieli, ponieważ nie jest tak łatwe, a można narazić się również na problemy prawne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here