Jak zrobić frytki?

0
328
Jak zrobić frytki?

Komu z nas dzieciństwo nie kojarzy się z domowymi frytkami? Kiedyś to było jedno z lepszych atrakcji żywieniowych. Pamiętajmy, że domowe zawsze najlepsze. Zatem jak zrobić frytki w domu? Istnieją dwie możliwości wykonania tego szybkiego dania. Pierwsza z nich to tradycyjna forma wykonania frytek w głębokim oleju. Na szczęście już odchodzi się od tego niezdrowego sposobu. Dlaczego na szczęście? Bowiem olej, rozgrzewany do tak wysokich temperatur bywa rakotwórczy! Zostawmy na chwilę takie informacje na bok i przygotujmy kilogram ziemniaków. Obierzmy je i pokrójmy na cienkie paski. Tak przygotowane ziemniaki wsypmy do rozgrzanego w garnku oleju. Wystarczy poczekać do 15 minut i można cieszyć się smacznym choć niezdrowym daniem. Drugi sposób, jest odrobinę zdrowszy. Z ziemniakami postępujemy tak jak w pierwszym sposobie. Teraz wystarczy delikatnie zrosić olejem każdą frytkę. Potem należy nagrzać piekarnik do 220 stopni, bez termoobiegu i wstawić frytki. Po 25 minutach czeka nas prawdziwa uczta złożona z chrupiących frytek!
W temacie jak zrobić frytki, warto przemyśleć kwestię dodatków. Tylko frytki tak smacznie będą smakować z pieczoną piersią, surówką z kapusty kiszonej i sosem. O właśnie, jaki sos będzie najlepszy? Nie ma uniwersalnej rady w tym temacie, ale forumowicze najczęściej polecają domowy sos czosnkowy. Potrafisz taki zrobić? Jeżeli nie, zabieraj się do lektury. Po wykonaniu domowego sosu czosnkowego, już nigdy nie kupisz go w sklepie.
Frytki to świetna odmiana, jeśli chodzi o obiady. Zrobione raz na parę tygodni z pewnością nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie. Pozwolą docenić ten stary i trochę zapomniany przepis na domowe frytki. Taki mały domowy fast food to wiele radości! Sprawmy go od czasu do czasu dzieciom. by mogły poczuć się jak w prawdziwym amerykańskim barze z jedzeniem. Na pewno domowe frytki wywołają na ich twarzach wielką radość, a brzuszki zostaną na długo wypełnione. Na pewno posiadasz ziemniaki w swoim asortymencie kuchennym, więc na co czekasz?

wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here