czyszczenie pralki octem i sodą

Coraz więcej ludzi zaczyna swoje dawne przyzwyczajenia zmieniać na ekologiczne. Dzieje się tak dlatego, że coraz częściej propaguje się ekologiczne zachowania oraz uświadamia się masy społeczeństwa o skutkach jakie przynoszą nieprzemyślane zachowania.
Jednym z takich pomysłów na to, by być bardziej przyjaznym środowisku, które nas otacza jest szukanie naturalnych sposobów na czyszczenie. Zastąpienie tradycyjnych chemikaliów domowymi sposobami jest coraz częściej spotykanym zachowaniem. A korzysta z nich coraz więcej ludzi, ponieważ te domowe sposoby są równie skuteczne jak te chemiczne a przy tym bardziej ekologiczne i tańsze.

Jednym z takich patentów jest czyszczenie pralki octem i sodą. Jak wiemy wszystkie wycieki z pralki trafiają prosto do gleby. Zatem ważne jest, co dodajemy do tej pralki. Zamiast używać bardzo chemicznych i szkodliwych dla środowiska środków chemicznych, można użyć łagodniejszej mieszanki w postaci mieszaniny octu z sodą. Soda oczyszczona, która jest z pozoru zwykłym produktem spożywczym, okazuje się zadziwiająco skuteczna w czyszczeniu.

Wykorzystanie sody do czyszczenia pralki automatycznej jest znaną metodą wśród gospodyń domowych. Dlatego że posiada ona właściwości nie tylko czyszczące ale także i dezynfekujące, bakteriobójcze, wybielające i usuwające brzydkie zapachy. Czego trzeba więcej do regularnego czyszczenia maszyny piorącej?

Kolejnym niezwykłym produktem spożywczym jest ocet. Posiada on bardzo zbliżone właściwości do sody oczyszczonej. Popularność obu produktów jest duża. Dlatego tak często gosposie łączą te dwa produkty ze sobą, co w efekcie daje mieszankę bardzo skuteczną w usuwaniu wszelkich zabrudzeń pralki, ale także i w dezynfekowaniu jej i usuwaniu brzydkich zapachów.

Dlaczego należy czyścić pralkę?

Zaleca się przynajmniej raz w miesiącu wykonać czyszczenie bębna pralki z wykorzystaniem octu. Produkt ten z łatwością radzi sobie w usuwaniu resztek nagromadzonych środków piorących. Co pomaga w zapobieganiu powstawaniu w przyszłości grzyba. Co więcej, czynność ta spowoduje skuteczne odkażanie pralki. Jedyny minus zabiegu to specyficzny, ostry zapach produktu. Nie stanowi to jednak dużego problemu, ponieważ już po jednym wypłukaniu bębna pralki pozostaje on czysty i nieskazitelny i zapach jest niewyczuwalny po occie.

czyszczenie pralki

Dlaczego gospodynie domowe tak często stosują sodę oczyszczoną do czyszczenia swojego automatu piorącego?
Okazuje się, że jest to idealna metoda do czyszczenia pralki i dodatkowo najtańsza, ponieważ jedna saszetka sody kosztuje kilkadziesiąt groszy a wystarcza na bardzo długo. Dodatkowo takie generalne czyszczenie pralki wymagane jest raz na kilka tygodni. Dlatego nie dość, że produkt do usuwania zabrudzeń jest śmiesznie tani, to bardzo wydajny i efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. W efekcie czego budżet domowy w żaden sposób nie zostanie narażony, a satysfakcja będzie i to ogromna.

Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną jest bardzo proste. Proporcje są łatwe do zapamiętania. Wystarczy tylko wsypać do szufladki na proszek 1 szklankę sody i nastawić puste pranie. Najlepiej na temperaturę 90 stopni. Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną jest bardzo lubianą metodą wśród gospodyń. Co więcej, używając sody, możemy być spokojni, że nasza pralka na tym nie ucierpi, ponieważ posiada ona tylko pozytywne właściwości. Nie oddziałuje ona w negatywny sposób na urządzenie.

Zatem jeżeli jeszcze nie używałeś nigdy sody i octu do czyszczenia swojej pralki to warto to zrobić, ponieważ nie dość, że jest do bardzo proste i poradzi sobie z tym każdy to efekt jest bardzo zadowalający.
Warto jest regularnie stosować ocet do czyszczenia, jak i sodę oczyszczoną, zarówno do bębna pralki, jak i elementów gumowych, ponieważ ta mieszanka zadziała w sposób ochronny dla pralki.

Oczywiście takie elementy gumowe, jak np. kołnierz trzeba przetrzeć szmatką namoczoną octem. Jednak taka mała czynność wykonana ręcznie nie sprawi wielkiej trudności. Ponadto ocet spowoduje, że resztki środków piorących nie będą zalegały w szufladce przeznaczonej na proszek. Dzięki temu nie powstanie grzyb ani będący jego skutkiem, nieprzyjemny zapach z wnętrza pralki.

pralka

Warto zatem poznawać takie domowe sposoby na czyszczenie różnych elementów domowych, nie tylko pralki, ponieważ nie dość, że są one bajecznie proste w obsłudze to dodatkowo bardzo tanie, przez co można zaoszczędzić trochę pieniędzy nie wydając na drogie chemikalia, które często nie dają takich efektów jak obiecuje producent na ulotce. Dodatkowo efekt przy użyciu domowych sposobów utrzymuje się na bardzo długo, przez co po wykonaniu raz na jakiś czas zabiegu czyszczącego pralki możemy się cieszyć czystością pralki i spokojem przez kilka tygodni.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here