Zakupowy Wrocław

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najszybciej rozwijających się miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Metropolia jest atrakcyjnie ulokowana, bo jest to miejsce położone niemal na styku trzech państw, dzięki czemu generuje duży ruch zarówno dla turystyki, jak i dla biznesu. Odwiedzających Wrocław turystów było w 2017 roku prawie 5 mln, z kolei wciąż powiększające się powierzchnie biurowe osiągnęły wielkość niemal miliona metrów kwadratowych. Wniosek z tych informacji jest jeden – Wrocław jest miastem często odwiedzanym przez przyjezdnych.

Metropolia jest bijącym sercem regionu, jakim jest Dolny Śląsk. Wrocław odwiedzają mieszkańcy regionu i sąsiadujących województw, aby zrobić duże zakupy w tutejszych galeriach handlowych. Okazji do opróżnienia swojego portfela jest całkiem sporo, ponieważ w granicach Wrocławia znajduje się ponad dwadzieścia galerii handlowych i z każdym rokiem przybywa ich więcej. Przykładem nowego obiektu tego typu jest otwarta pod koniec 2017 roku galeria handlowa Wroclavia, do której przyjezdni, wysiadający na dworcu kolejowym lub autobusowym, mają zaledwie kilkadziesiąt metrów do przejścia.

Goście odwiedzający Wrocław w celach zrobienia zakupów na pewno wybiorą się do galerii handlowej zlokalizowanej w wieży Sky Tower, obiektu-symbolu stolicy Dolnego Śląska. Sięgająca 215 metrów konstrukcja jest widoczna ze wszystkich zakątków miasta, co więcej, jest ona widoczna ze szczytów Karkonoszy (w pogodne dni). Goście często decydują się na spędzenie dnia, udając się najpierw na zakupy do galerii w Sky Tower, a potem jadąc windą na taras widokowy znajdujący się na 49. piętrze.

Łowcy okazji polujący we Wrocławiu na promocje z pewnością słyszeli o Galerii Dominikańskiej. Kierując się z dworca kolejowego w stronę zabytkowego centrum, galeria ta jest niemal po drodze i turyści wybierają ją często jako „naturalny” przystanek. Poruszając się komunikacją publiczną bardzo prawdopodobna jest przesiadka właśnie przy Galerii Dominikańskiej. Stąd jest bardzo blisko do takich atrakcji miasta, jak wrocławski Ratusz czy Panorama Racławicka.

Sprawy zakupowe – czy to rangi milionowego biznesu, czy to dotyczące ciuchów, czy też pamiątek – trudno jest załatwić w trakcie jednego dnia pobytu we Wrocławiu. Stolicę Dolnego Śląska najlepiej jest odwiedzić bez alarmu rozbrzmiewającego z tyłu głowy, że za kilka godzin trzeba wracać. Warto jest więc skorzystać z oferty, jaką kierują w stronę przyjezdnych apartamenty. Ich dogodna lokalizacja, czyli w bezpośrednio w centrum Wrocławia, pozwoli na szybkie dotarcie do najważniejszych wrocławskich galerii handlowych, po czym, jadąc do kolejnej galerii, zakupy można zostawić w wynajętym apartamencie. Apartamenty są chętnie wybierane przez gości prowadzących we Wrocławiu swoje interesy. Oprócz pracy w komfortowych warunkach, istnieje możliwość szybkiego zamówienia taksówki i przejazdu do miejsca umówionego spotkania w kilka-kilkanaście minut. Do wszystkich miejsc w centrum miasta jest bowiem bardzo blisko.

Autor artykułu
Na zakupy zaprasza Marta Jagudzka z Kings Apartments

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here