Wakacyjne wyjazdy z psem

Dla wielu osób pies jest członkiem rodziny. Nie wyobrażamy sobie, by czworonoga zabrakło podczas wakacyjnego wyjazdu. Wczasy z psem wcale nie muszą wiązać się z brakiem odpoczynku i koniecznością zapewnienia zwierzakowi ciągłej opieki, a również dla czworonoga będą szansą na poznanie nowego otoczenia i zaznania radości wraz z opiekunami.

Gdzie można wyjechać z psem?
Najlepszą i najprostszą opcją na wakacje z psem jest wyjazd na terenie Polski. Psa możemy zabrać dosłownie wszędzie – w góry, nad jezioro czy nad morze. Czworonóg może się świetnie bawić i zaznać ogromnej radości poprzez ciągłe przebywanie z opiekunami. Obecnie wiele hoteli i kwater przyjmuje czworonogi, nawet bez konieczności wnoszenia dodatkowej opłaty. W końcu rośnie liczba rodzin, które nie wyobrażają sobie wakacji bez pieska. W przypadku wyjazdów za granicę zabranie czworonoga jest trudniejsze, ale także możliwe. Najprostszym sposobem na przewiezienie pieska na wakacje jest podróż własnym środkiem transportu. Warto jednak zapoznać się z przepisami dotyczącymi przewozu zwierząt domowych przez dane państwa. Możliwe jest również przewiezienie psa samolotem, zwierzę musi posiadać wtedy paszport wydany przez weterynarza i w zależności od jego wielkości, będzie przewożone w luku bagażowym lub w kabinie pasażerskiej.

O czym należy pamiętać, organizując wakacje z psem?
Przed zorganizowaniem wakacji z psem na pewno warto brać pod uwagę charakter zwierzaka i jego zachowanie. Nie każdy piesek nadaje się bowiem jako towarzysz wycieczek. Podwórkowy pies raczej nie odnajdzie się w wakacyjnej rzeczywistości tak dobrze, jak przyzwyczajony do jeżdżenia autem i przebywania z państwem kanapowiec. Jeśli pies nie był przyzwyczajany do wyjazdów, ciężko będzie przewidzieć jak zachowa się w nowym miejscu. Przed wakacjami należy zadbać o to, by pies posiadał niezbędne szczepienia. W podróży czy w hotelu możemy zostać poproszeni o przedstawienie zaświadczenia odnośnie szczepienia na wściekliznę – każdy pies musi je obowiązkowo posiadać. Przyda się również aktualne szczepienie zbiorcze przeciwko groźnym psim chorobom, które powinno być powtarzane co 1-2 lata w zależności od wieku pieska. Pamiętajmy również o zakupie kagańca oraz smyczy, które będą potrzebne w wielu miejscach publicznych.

Czy wakacje z psem to kłopot?
Część właścicieli zostawia swoje psy rodzinie lub w specjalnych hotelach, obawiając się kłopotu podczas urlopu. W dużej mierze wynika to jednak z wygody, a nie z konieczności. W końcu psa trzeba wyprowadzić, zabrać go ze sobą na smyczy, dać mu jedzenie. Nie zawsze jest to spójne z obrazem beztroskich wakacji. Oczywiście wiele zależy od charakteru zwierzaka, jednak jeśli lubi on wyjazdy, dobrze odnajduje się w nowym otoczeniu i chętnie spędza czas z członkami rodziny, to nie ma przeciwwskazań do wyjazdu. Czasem wyjazd z psem może okazać się lepszym doświadczeniem niż spokojne wakacje bez żadnego obowiązku. W szczególności dzieci będą szczęśliwe, jeśli na wakacje będą mogły wyjechać ze swoim ukochanym czworonogiem.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here