Sposoby na wywołanie porodu

Ciąża to niesamowity czas. Oczekiwanie na nowego członka rodziny może być magicznym przeżyciem. Rodzice spodziewający się dziecka przygotowują się na jego przyjście w wielu różnych dziedzinach.
Bardzo ważne jest monitorowanie ciąży u dobrego lekarza położnika. Młoda mama raz w miesiącu odwiedza lekarza prowadzącego i na wizytach kontrolnych sprawdza, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Takie wizyty mogą także pomóc w zapobieganiu ewentualnym komplikacjom lub chorobom, przez wczesne ich wykrycie i leczenie.
Rodzice przygotowują mieszkanie, dostosowując je do nowych potrzeb. Często wydzielany jest osobny pokój, w którym ustawiane jest łóżeczko, komoda na ubranka, osobne miejsce do przewijania i pielęgnacji.
Ciąża może trwać 38 do 42 tygodni. Taka długość ciąży uznawana jest za prawidłową. Na podstawie daty poczęcia oraz badań lekarz praktycznie już od początku potrafi określić termin porodu z dużą dokładnością.
Zdarza się jednak, że mija wyznaczony termin, a dziecka nadal nie widać. W najlepsze siedzi sobie u mamy w brzuchu i ani myśli o zmianach.
W takiej sytuacji lekarze często proponują monitorowanie stanu dziecka w szpitalu, a gdy czas bez akcji porodowej się przeciąga, nawet farmakologiczne wywołanie porodu.
Aby uniknąć konieczności działań farmakologicznych, młode mamy często szukają sposobu jak wywołać poród sposobami naturalnymi. Takie metody znane były kobietom od niepamiętnych czasów. Na przykład większa ilość ruchu, spacery, delikatna gimnastyka mogą zmobilizować malucha do decyzji o przyjściu na świat. Inną taktyką może być większa ilość seksu lub masaż piersi, które powodują rozwieranie szyjki macicy i wywołują skurcze macicy. Nasze babcie stosowały także metody bardziej kulinarne, jak na przykład wypicie olejku rycynowego, który działa przeczyszczająco i podobno może wywołać akcję porodową. Polecane są też ostre jedzenie, ananas, ciepłe kąpiele.
Kiedy nasza ciąża jest już zdecydowanie po terminie, a naszemu dziecku się nie spieszy, warto ostrożnie i z dbałością przede wszystkim o maluszka, wypróbować wspomniane metody.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here