Samotna wyprawa w góry

Samotna wyprawa w ukochane góry to czas przygody, refleksji i poznawania samego siebie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w górach warunki pogodowe zmieniają się bardzo szybko. Co więcej, nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na szlaku. Warto zatem być przygotowanym nie tylko na niepogodę, ale i różne okoliczności, niekoniecznie korzystne.

Przyglądamy się produktom i gadżetom, dla których dobrze jest znaleźć miejsce w plecaku zabieranym na samotną wyprawą górską.

Zapasowa odzież

Wiosna i lato sprzyjają górskim wyprawom. Wybieramy zarówno najpopularniejsze szlaki, jak i trudno dostępne rejony, by przeżyć przygodę, poczuć adrenalinę oraz zobaczyć zabierające dech w piersiach widoki. Decydujemy się na samotną wyprawę, bo to świetna okazja, by pobyć tylko ze sobą, w ciszy, z własnymi emocjami. Być może coś przemyśleć, nauczyć się siebie na nowo i poznać własne granice możliwości.

W górach, nawet w okresie wiosenno-letnim, pogoda potrafi zaskoczyć. Podczas gdy na lubianych i chętnie uczęszczanych szlakach jest już ciepło, sucho i przyjemnie, w wyższych partiach gór wciąż można natknąć się na śliskie i zaśnieżone miejsca. Do tego aura zmienia się dynamiczne i bardzo szybko potrafi zaskoczyć. W plecaku warto zatem mieć ze sobą zapasową odzież. Do tego odzież na cebulkę, aby było wygodnie, ciepło, ale bez ryzyka przegrzewania. Przyda się odzież termiczna, szczególnie podczas dłuższych wypraw oraz zdobywania wysokich szczytów. Do tego kurtka, który uchroni przed deszczem czy wiatrem.

Zestaw EDC – najpotrzebniejsze rzeczy

EeveryDay Carry, czyli zestaw EDC, to najpotrzebniejsze, zazwyczaj noszone na co dzień rzeczy. Niewielkich rozmiarów, przeważnie mieszczące się w kieszeni. Taki zestaw jest niezwykle przydatny podczas wszelkiego rodzaju wycieczek i wypraw, szczególnie tych górskich. Co powinno się w nim znaleźć? Tak naprawdę to, co sami uznajemy za niezbędne i praktyczne. Przykładowych produktów, które mogą zagościć w takim zestawie, poszukajmy w sklepie Karaluch.com.pl.

Warto, aby w indywidualnie skompletowanym zestawie EDC znalazła się zapalniczka lub zapałki. Z praktycznych przedmiotów dobrze jest wybrać latarkę. Przydatny będzie również nóż, scyzoryk lub wielofunkcyjny multitool. Jeśli pozwala na to miejsce w plecaku, może to być także podręczna apteczka z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi.

Folia termiczna – zabezpieczenie przed wychłodzeniem i przegrzaniem

Jeszcze jeden niewielki, niedrogi, a jakże przydatny element wyposażenia każdego miłośnika górskich wypraw to folia termiczna. Ma ona dwie strony – złotą oraz srebrną. Ta pierwsza zabezpiecza przed przegrzaniem, druga zaś przed wychłodzeniem. Może więc uratować nasze zdrowie, a nawet życie.

Dobrze dobrana odzież, pojemny i wygodny plecak, zapas wody i żywności. To podstawa każdej górskiej wyprawy, ale na tym się nie kończy. Jeśli chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz zapewnić sobie przyjemność odkrywania kolejnych górskich zakątków, postawmy na wspomniane wyposażenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here