bezpieczne okna przesuwne

Marzy ci się salon, który będzie rozświetlony przez większość dnia naturalnym światłem? W takim przypadku warto pomyśleć o tym już na etapie wyboru projektu domu jednorodzinnego. Warto zadbać o to, aby w salonie znalazły się wtedy okna przesuwne.

Spory ogród, taras połączony z salonem – to idealny wybór dla osób lubiących kontakt z przyrodą. Spore przeszklenie pomiędzy domem a posesją sprawi, że nie tylko będziemy mieli wtedy piękne widoki, ale również możemy naturalnie doświetlić pomieszczenia.

Duże przeszklenia spotykane są coraz częściej w projektach domów jednorodzinnych. Dotyczą one również domów niskoenergetycznych – energooszczędnych oraz pasywnych, w przypadku których duże przeszklenie oznacza, że można wówczas ogrzewać wnętrza pasywnie promieniami padającego światła. To przekłada się z kolei na oszczędności na ogrzewaniu domu oraz na jego oświetleniu – dobrze doświetlone wnętrze wymaga późniejszego włączania lamp.

W sprzedaży możemy znaleźć bezpieczne okna przesuwne, które różnią się pomiędzy sobą zastosowanymi materiałami oraz konstrukcjami. Do dyspozycji mamy okna wykonane z PCV, okna drewniane i drewniano-aluminiowe – z aluminiową nakładką od zewnątrz, która zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem czynników pogodowych.

Bezpieczne okna przesuwne stosowane jako drzwi tarasowe czy balkonowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie wymagają dużej siły w celu przesunięcia skrzydła, a także pozwalają na łatwe przejście ze względu na obniżony próg. Wiele modeli posiada również opcję uchylania, dzięki temu możemy także przewietrzyć pomieszczenie bez potrzeby otwierania okna. Nowoczesne bezpieczne okna przesuwne doskonale nadają się do tworzenia dużych przeszkleń – mogą zająć nawet całą ścianę salonu, dlatego wpuszczają wtedy do wnętrza dużo naturalnego światła. Sprawiają również, że salon prezentuje się bardziej ekskluzywnie. Z ofertą okien przesuwnych można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów. Koszty wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Aby uzyskać dokładne ceny, najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze sprzedającymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here