Jakie rodzaje podnosków stosowane są w roboczych butach Panter?

0
57

Podnosek to rodzaj dodatkowego wzmocnienia przedniej części cholewy buta, który ma chronić palce stóp przed stłuczeniami, złamaniami i zmiażdżeniem. Wszyscy producenci obuwia roboczego w wersji bezpiecznej i ochronnej mają obowiązek wyposażyć buty w podnoski. Każdy producent ma jednak wolność wyboru w zakresie rodzaju użytego do produkcji podnosków materiału. Zwykle jest to stal, ale robocze buty Panter wyposażone są także w podnoski wykonane z innych materiałów.

Obuwie robocze z aluminiowymi podnoskami

Większość budżetowych butów bezpiecznych i ochronnych wyposażona jest w podnoski stalowe. Takie elementy są twarde, ale i jednocześnie dość ciężkie, przez co obuwie robocze traci na wygodzie codziennego użytkowania. W związku z tym część producentów obuwia roboczego zdecydowała się zastąpić stal materiałem o podobnych właściwościach, ale zdecydowanie lżejszym. Aluminiowe podnoski w butach Panter są tego doskonałym przykładem. Twarde, aluminiowe wstawki zapewniają odpowiedni poziom ochrony palców stóp, zgodny z normami bezpieczeństwa przewidzianymi dla określonej klasy obuwia roboczego, bezpiecznego lub ochronnego, ale są lekkie i nie mają znaczącego wpływu na całkowitą masę butów roboczych. Dzięki zastosowaniu aluminiowych podnosków robocze buty Panter gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa pracy i codziennego komfortu użytkowania.

Buty bezpieczne i ochronne z podnoskami plastikowymi

Alternatywą dla metalowych podnosków są ich wersje wykonane z materiałów, które nie przewodzą prądu elektrycznego, przede wszystkim z różnego rodzaju kompozytów i tworzyw sztucznych. Co ciekawe, tworzywa użyte do produkcji niektórych wersji podnosków stosowanych w roboczym obuwiu Panter zapewniają wytrzymałość na uderzenia o energii 200 J, a zatem pozwalają produkować robocze buty bezpieczne, zgodne z obowiązującymi w naszym kraju aktami normatywnymi z zakresu BHP (podnoski wytrzymujące uderzenia o energii 200 J). Plastikowe podnoski, w jakie wyposażone są bezpieczne buty Panter, są nie tylko lżejsze od podnosków metalowych, ale także nie przewodzą prądu, ciepła i zimna, dzięki czemu mogą być stosowane w butach roboczych wielu typów, zimowych i letnich.

W niektórych modelach butów Panter stosuje się także tradycyjne podnoski stalowe. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w roboczym obuwiu bezpiecznym, które powinno wytrzymać uderzenia o dużej energii. Takie buty robocze są dość tanie, ale trzeba pamiętać, ze zastosowanie stalowego podnoska sprawia, że są również wyraźnie cięższe od butów wyposażonych w podnoski aluminiowe lub plastikowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here