Drzwi balkonowe

Kończąc urządzanie swojego mieszkania lub budowę domu warto zastanowić się jakich drzwi balkonowych potrzebujemy. Większość mieszkań i nowo wybudowanych domów posiada teraz balkony, więc jest to wybór popularny i powszechny. Warto przed ostateczną decyzją zastanowić się, jaki rodzaj drzwi balkonowych będzie spełniał nasze potrzeby Obecnie na rynku istnieje naprawdę bardzo szeroki wybór okien balkonowych do każdego budynku mieszkalnego, dlatego z pewnością każdy klient znajdzie coś dla siebie, z czego będzie zadowolony. Warto rozejrzeć się wśród opinii popularnych stron internetowych, takich jak na przykład strona oknotest.pl.

Jakie drzwi balkonowe wybrać?

Warto wiedzieć w jakich drzwiach balkonowych możemy wybierać. Obecnie na rynku dostępne są następujące drzwi balkonowe: drzwi balkonowe harmonijkowe czyli nazywane inaczej składanymi, drzwi balkonowe jednoskrzydłowe, drzwi balkonowe unoszono-przesuwne, drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym, drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym oraz tak zwane drzwi balkonowe uchylno-przesuwne. Jak widać wybór jest naprawdę szeroki i z pewnością każdy klient znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego wymaganiom i wnętrzu.

Najpopularniejsze drzwi balkonowe czyli nic innego niż drzwi balkonowe jednoskrzydłowe.

Takie drzwi znajdziemy w większości mieszkań w Polsce, ale i na całym świecie. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim duży stopień wodoszczelności i odporności na zewnętrzne czynniki, takie jak wilgoć, wiatr, czy niska temperatura. Może się wydać, że te proste i stosunkowo tanie drzwi nie spełniają takich wymagań, ale jak widać, mimo swej prostoty są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne, a co więcej – zajmują dość mało miejsca, dzięki czemu pasują do małych pomieszczeń.

Drzwi balkonowe ze słupkiem – co warto wiedzieć przed zakupem?

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym są raczej mało funkcjonalne, właśnie ze względu na stały słupek, który ogranicza istotnie powierzchnię przejścia. Uniemożliwia to na przykład wyniesienie na balkon większych przedmiotów, gdyż zwyczajnie się one nie zmieszczą. Z tego względu te drzwi balkonowe nie cieszą się dużą popularnością wśród projektantów i wśród samych klientów.
Bardziej wygodne w użytkowanie są bez wątpienia drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym, w tym wypadku słupek nie ogranicza powierzchni i światła wejścia. Warto zdecydować się na ten typ drzwi balkonowych, jeśli zależy nam na większej swobodzie i funkcjonalności. Warto o tym pomyśleć przed zakupem.

Drzwi balkonowe harmonijkowe, czyli inaczej składane? Czy warto je zakupić w naszym klimacie?

Zdecydowanie warto pomyśleć o tego typu drzwiach, jeśli nasz dom lub mieszkanie znajduje się w ciepłym klimacie. W Polsce zastosowanie tego typu drwi jest raczej niemożliwie, gdyż zdecydowanie słabiej chronią one wnętrza przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich, jak na przykład niska temperatura, wiatr, czy deszcz i wilgoć. Najpopularniejsze schematy drzwi harmonijkowych to schemat 330, schemat 321 oraz schemat 431, szczegóły na temat tych schematów znajdziemy na stronie internetowej http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/jakie-drzwi-balkonowe-do-domu.

Drzwi balkonowe uchylno – przesuwne PSK – co warto o nich wiedzieć przed ostatecznym zakupem?

Takie drzwi pozwalają na otwieranie równolegle do płaszczyzny konstrukcji okiennej. Daje to możliwość zaoszczędzenia cennego miejsca w naszym pomieszczeniu. Tego rodzaju drzwi balkonowe świetnie sprawdzają się w małych pokojach, mieszkaniach, kawalerkach. Warto pomyśleć o tym typie drzwi, jeśli chcemy mieć więcej miejsca.

Drzwi balkonowe unoszono – przesuwne HST – co jeszcze warto wiedzieć przed dokonanym wyborem?

Ten typ drzwi daje klientowi szczególnie dużą powierzchnię przeszkloną, co pozwala na uzyskanie szczególnych walorów estetycznych danego wnętrza. Takie drzwi można wpuścić w posadzkę, co zwiększa znacznie funkcjonalność tego wyrobu. Warto się nad zastanowić jeśli chcemy posiadać ciekawe i oryginalne drzwi balkonowe w swoim mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here