Przepis na najlepsze konto internetowe.

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem konta dla siebie czy firmy oto kilka wskazówek na co powinieneś zwrócić uwagę.

1. Na jakich usługach bankowych Ci zależy?

Obecnie większość banków oferuje klientom prowadzenie konta bankowego i kartę do konta za 0 zł. Niestety wciąż nie każdy, więc warto byłoby to zweryfikować, żeby się zbyt szybko nie zrazić do przyszłego usługodawcy. Różna jest dostępność dodatkowych aplikacji umożliwiających mobilną bankowość tj.: blik, przelewy, możliwość dodania karty do Google Pay/Apple Pay. Szukając właściwego dla siebie konta dobrze mieć wcześniej przygotowaną listę usług, które nas interesują.

2. Skorzystaj z dostępnych rankingów kont bankowych. Nie musisz pytać wśród znajomych w jakim banku mają konto i robić im ankiety satysfakcji, zresztą nie polecam jest to bardzo subiektywne.

Nie musisz też wchodzić na stronę każdego banku i porównywać oferty. Było by to męczące z uwagi na ich liczebność. Wygodniej jest wpisać w Google hasło: ranking kont bankowych. Na takich stronach są uwzględnione wszystkie zalety porównywanych banków. Można szybko i wygodnie sprawdzić czy konto w danym banku posiada cechy, które nas interesują. Na tym kroku również dobrze jest się przyjrzeć tabeli opłat i prowizji. Może się okazać, że usługa jest bezpłatna dopiero po wykonaniu kilku transakcji, co nie koniecznie będzie współgrało z naszym planem wydatkowania. Banki często stosują zasadę znoszenia opłat za prowadzenie konta, posiadanie karty czy przelewy przy regularnych określonych kwotowo wpływach na konto użytkownika.

3. Konto, które przynosi korzyści.
Najlepsze konto internetowe, to takie, które nie tylko nie generuje strat, ale przynosi korzyści. Powoli kształtuje się trend banków do przyciągania klientów korzyściami w postaci dodatkowych środków na konto za założenie rachunku. Jest to jednorazowe. Pamiętać należy, że z konto, przynajmniej w zamiarze, trochę nam posłuży. Zamiast
prezentu na start poszukajmy informacji na temat stałego oprocentowania środków. Konto internetowe, ma być jak najbardziej mobilne. Korzyścią ma być również czas. Dlatego proponuję również zwrócić uwagę na to co możemy zrobić zdalnie: Złożyć wniosek o kredyt? Zmienić dane osobowe? Założyć lokatę? Założyć subkonto? Zamknąć rachunek? Inwestować na giełdzie?

4. Przejrzystość

Zanim przystąpisz do umowy online sprawdź jeszcze interfejs strony internetowej banku i ewentualnie aplikacji na telefon. Powinny one być skonstruowane w sposób przyjazny dla użytkownika, tak żeby intuicyjnie można było się zalogować i zapoznać z podstawowymi funkcjami np: zdefiniowaniem nowego odbiorcy, założeniem stałego przelewu, sprawdzeniem historii rachunku, ustawieniem alertów o wpływach na konto, uzyskaniem wykazu miesięcznego transakcji.

Na koniec wspomnę tylko, żeby nie sugerować się opinią znajomych, coś co sprawdza się u nich, może nie funkcjonować u Ciebie. Masz inne potrzeby i najpewniej też inne możliwości zarobkowania. Konto musi być jak najbardziej spersonalizowane pod kątem Twoich oczekiwań i potencjału.

batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca logopedy
Następny artykułUrlop a umowa zlecenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here