Przenoszenie ciężkich przedmiotów

Gabaryty mają to do siebie, że ich przenoszenie nawet na niewielkie odległości może sprawić spore problemy. Dlatego konieczne jest stosowanie odpowiednich maszyn oraz akcesoriów, które pozwolą taki duży ciężar bezpiecznie przetransportować. Jest to nieodzowne nawet wtedy, gdy dystans do przebycia jest krótki – czasami wynosi on kilka metrów, a czasami zaledwie kilkanaście centymetrów. Jedną z opcji, jaka wchodzi wtedy w grę, są specjalne zawiesia pasowe. Wykonane ze starannie dobranych, wytrzymałych materiałów zdadzą egzamin w zadaniach z zakresu transportu bliskiego, a także w innych specyficznych scenariuszach.

Dobre zawiesie – co je wyróżnia?

Dostępne na rynku warianty zawiesi są standardowo wykonane z PES-u, czyli z dzianiny poliestrowej o odpowiednio grubym splocie. Od ich szerokości zależy maksymalny udźwig przypisany do tych akcesoriów. Im zawiesia są szersze, tym więcej mogą unieść. Standardowo jest to zakres pomiędzy 30 a 300 milimetrów, a obciążenia przypisane do konkretnych modeli zawiesi wahają się pomiędzy 1000 a 5000 kilogramów. Oznacza to, że poradzą sobie one z unoszeniem pojazdów, maszyn przemysłowych czy też kontenerów z różnego rodzaju ładunkiem.

Skąd wiadomo, które zawiesia pasowe wybrać?

Zawsze trzeba korzystać z zawiesi, które swoimi parametrami odpowiadają specyfice realizowanego zadania. Inaczej mówiąc, należy dobrać je w zależności od przewidywanego maksymalnego obciążenia, jakie wchodzi w grę. Poszczególne zawiesia są oznaczane innymi kolorami, z których każdy odpowiada innej wadze. Trzeba jednak pamiętać, że różni wytwórcy mogą mieć w tym aspekcie własne założenia, dlatego wybierając zawiesie należy upewnić się, ile ton jest ono w stanie udźwignąć bez ryzyka pęknięcia. Dobrą wiadomością jest to, że zawiesia pasowe cechuje doskonały współczynnik bezpieczeństwa – aż 7:1. Określa się go, zestawiając naprężenie dopuszczalne z naprężeniem niebezpiecznym dla danego scenariusza użytkowego.

Gdzie się zaopatrywać w zawiesia?

Dostępność zawiesi poliestrowych jest dziś naprawdę dobra, jednakże warto kupować je zawsze w punktach mających odpowiednie doświadczenie z tego rodzaju asortymentem. Można tam bowiem znaleźć modele zawiesi spełniające normy techniczne, które decydują o bezpieczeństwie ich stosowania. Hurtownia online Muntech24 nie bez powodu jest liderem w tym aspekcie. – Posiadamy szeroki wachlarz zawiesi pasowych, a także wężowych czy pasów transportowych renomowanych producentów – mówi pan Szymon, ekspert ds. produktów. – Oferujemy wyłącznie zawiesia zgodne z deklaracją CE oraz wymogami normy EN 1492-1. Przechodzą one także rygorystyczne testy wytrzymałościowe – dodaje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here