Program do faktur nie zastąpi specjalisty

Czasem zdarza się nam tak, że idąc do jakiegoś sklepu potrzebujemy pobrać od sprzedającego fakturę. Niestety mimo szerokiej popularności, która cieszą się obecnie faktury online zdarzają się sytuacje, kiedy to sprzedający wystawia takie dokumenty w sposób tradycyjny wypisując je na zwykłym druczku papierowym. Może się wtedy nasuwać nam pytanie, czy takie rozwiązanie jest legalne? Otóż odpowiedź jest tutaj jednoznaczna i brzmi – oczywiście, że tak!

Jak określają przepisy prawa faktura online musi być wystawiona na piśmie oraz zawierać kilka niezbędnych informacji jak chociażby numer identyfikacji podatkowej (tak zwany NIP) czy też adres prowadzenia działalności. Prawodawstwo absolutnie jednak nie sankcjonuje wypisywania faktur na papierowych bloczkach. Niemniej jednak z pewnością dużo lepszy rozwiązaniem są właśnie faktury online. Pomagają one nie tylko oszczędzić czas, lecz także i minimalizują ryzyko jakiegoś błędu. Oczywiście do ich wystawienia musimy mieć odpowiednie oprogramowanie, a to jaki program do wystawiania faktur online wybrać będzie zależało od wielu czynników, których w tym artykule jednak nie będziemy wymieniać, gdyż jest ich po prostu zbyt wiele. Możemy jednak śmiało polecić rozwiązanie, które stosowane jest przez wielu użytkowników.

Jak bowiem pokazują liczne pozytywne recenzje zadowolonych klientów dobrą opcją może być wdrożony w firmie program do fakturowania wfirma.pl. Tak jak wspominaliśmy wcześniej pozytywny odzew wśród jego odbiorców wskazuje na to, że program ten doskonale sprawdza się do firmowych zadań, które są przed nim stawiane. Oczywiście każdorazowo warto pamiętać o tym, że nawet najlepszy program nie zastąpi odpowiedniego i wykwalifikowanego specjalisty.

Pamiętajmy więc, że najważniejsze są dobre kadry a programy czy to do rozliczeń finansowych czy też do wystawiania faktur są jedynie narzędziem, z którego po prostu trzeba umieć korzystać. Na całe szczęście w sieci znajdziemy również szereg poradników ułatwiających stawianie pierwszych kroków w każdym programie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here