Płytki łazienkowe

Kafelki są jednym z najczęstszych wyborów, kiedy myślimy o wykończeniu ścian i podłogi w łazience. Od wielu lat towarzyszą nam w tym rodzaju pomieszczenia, spełniając wiele funkcji i zachwycając jako element ozdobny. Zobaczmy zatem, dlaczego i po które z nich naprawdę warto sięgnąć.

Zalety płytek do łazienki

Płytki łazienkowe są szczególnie chętnie wybierane ze względu na swoje doskonałe właściwości mechaniczne. Są przede wszystkim niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia nawet w trudnym środowisku, jakim jest łazienka. Wykazują się niską nasiąkliwością, co sprawia, że mogą być z powodzeniem stosowane właśnie w tym pomieszczeniu, w którym wody nigdy nie brakuje.

Jednocześnie płytki łazienkowe są bardzo łatwe do czyszczenia. Nie zatrzymują na sobie osadów z mydła czy wody (i kamienia wodnego), a ich mycie za pomocą chemii domowej nie sprawia trudności ani też nie powoduje pogorszenia ich wyglądu.

Płytki w klasycznym stylu: biało-czarne

Najbardziej tradycyjnym sposobem ozdabiania łazienki jest zastosowanie biało-czarnych płytek, które przeplatają się nawzajem. Zazwyczaj są one albo tej samej wielkości, albo białe wybieramy jako płytki duże, podczas gdy czarne są małe i harmonijnie się z nimi łączą. W ten sposób powstaje klasyczna mozaika, która prezentuje się bardzo elegancko i prosto. Jest idealna zarówno do klasycznych wystrojów wnętrz, jak również do nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeń.

Mozaika w stylu retro

Wiele osób ceni sobie wystroje nawiązujące do najbardziej klasycznych rozwiązań, a jednocześnie nieco egzotycznych wystrojów wnętrz. Bogate mozaiki znane są nam już od wieków: występowały w starożytności, szczególnie w Egipcie, Grecji i Rzymie, ale także w kulturach arabskich. To dzięki zamiłowaniu do mozaiki powstały między innymi tak piękne miejsca, jak zabytkowa Alhambra.

Sięgając dzisiaj po mozaiki, możemy nawiązać do tych najbardziej tradycyjnych rozwiązań i dekoracji. W ten sposób wzbogacamy także całe wnętrze, które staje się piękne, luksusowe i niezwykłe. Mozaiki doskonale nadają się także do urozmaicania prostszych płytek, na przykład ułożone na jednej ścianie albo jako ciekawy motyw pośród prostych, jednolitych płytek.

Nowoczesne kształty i płytki 3D

Współcześnie mamy do wyboru również bardzo wiele nowoczesnych, ciekawych płytek o niestandardowych kształtach. Jeśli na chwilę porzucimy prostokąty i kwadraty, możemy spotkać się z kafelkami w kształcie sześciokąta foremnego (plastra miodu), trójkąta czy rybiej łuski. Dzięki takim nietypowym rozwiązaniom każda łazienka nabiera zupełnie nowego charakteru i staje się bardziej luksusowa oraz niezwykła.

Warto także spojrzeć na bardzo nowoczesne płytki 3D. Dzięki swojej trójwymiarowej budowie, w której każda część ma nieco inną wysokość, pięknie odbijają i załamują światło. W ten sposób sprawiają, że powierzchnia ściany od razu przyciąga wzrok i jest prawdziwą ozdobą nawet wówczas, gdy nie ma na niej żadnych wzorów czy kolorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here