Pierścionki na palce – jakie mają znaczenie?

0
255

Lubisz pierścionki i nie ruszasz się bez nich z domu? A czy wiesz, że zależnie od tego, na którym palcu je nosisz, mogą mieć nieco inne znaczenie?

Pierścionki na palce – must have każdej kobiety

Pierścionki na palce to podstawowa biżuteria większości pań. Za ich pomocą możemy nie tylko ozdobić swoje dłonie, ale też wzbogacić całą kreację, często pierścionki są bardzo uniwersalne i można nosić je niemal do wszystkiego, a w razie konieczności zmiana na inny zajmuje zaledwie kilka sekund. Ciekawostką jest jednak fakt, że niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że noszenie pierścionka na danym palcu wbrew pozorom ma jednak znacznie. Oczywiście na pewno pomyślałaś teraz o pierścionkach zaręczynowych czy obrączkach ślubnych, dotyczy to jednak także pozostałych palców. W tym krótkim poradniku nie przedstawimy oczywiście znaczenia noszenia pierścionków na wszystkich palcach, wskażemy jednak kilka najpopularniejszych – oprócz wspomnianych wcześniej pierścionków ślubnych i zaręczynowych.

Co oznaczają pierścionki na  poszczególnych palcach?

Pierścionek na środkowym palcu lewej ręki

Trochę odwrotnie niż w tytule tego poradnika, zaczniemy od neutralnego miejsca, któremu przypisuje się najmniej znaczeń. Jeśli chcesz nosić pierścionek na palcu w taki sposób, aby nie niosło to za sobą żadnego ukrytego znaczenia, załóż go na środkowy palec lewej ręki. W tym miejscu pierścionek to bardzo modny i estetyczny dodatek. Jako ciekawostkę warto dodać, że dawniej w Chinach uważano, że biżuteria na środkowym palcu lewej ręki pomaga w osiągnięciu równowagi. Dziś natomiast w niektórych kręgach sądzi się, że pierścionek na tym palcu dodaje pewności siebie.

Pierścionek na środkowym palcu prawej ręki

Pierścionek założony na środkowy palec prawej ręki niesie za sobą ukrytą symbolikę, ale taką… jaką sama wybierzesz. Uważa się, że to miejsce może odpowiadać za Twoje osobiste indywidualne pragnienia czy życzenia. Podobnie jak w przypadku lewej ręki, tak i na prawej – to bardzo trendy miejsce na noszenie pierścionka.

Pierścionek na palcu wskazującym lewej ręki

Dawniej pierścienie w tym miejscu nosili biskupi, nie jest to jednak najlepsze porównanie w przypadku kobiet. U panów to także drugie miejsce, zaraz po małym palcu, na noszenie sygnetu. Przez wieki pierścień na palcu wskazującym lewej ręki wskazywał na zamożność i wysoką pozycję społeczną właściciela, obecnie jednak to znaczenie jest już bardzo zatarte. Pierścionek w tym miejscu z pewnością pozwoli Ci się wyróżnić z tłumu.

Pierścionek na palcu wskazującym prawej ręki

Dawniej w tradycji żydowskiej w tym miejscu znajdował się pierścionek zaręczynowy lub obrączka ślubna, która dopiero po samej ceremonii zmieniała miejsce na serdeczny palec lewej ręki.

Pierścionek na lewym kciuku

Ponownie warto odwołać się do Chin – dawniej pierścionki na kciuki nosili wojskowi, w Anglii natomiast było to typowe dla lekarzy i szlachty. Dziś natomiast obrączka na lewym kciuku bywa zakładana jako symbol małżeństwa przez osoby homoseksualne, nie jest to jednak regułą. To także po prostu modne miejsce na pierścionek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here