Pielęgnacja skóry w okresie menopauzy

Choć z roku na rok wzrasta średnia długość życia, a sama menopauza zaczyna występować nieco później niż kiedyś, to jednak w końcu przychodzi ten moment. Wraz z nieprzyjemnymi objawami wygasania czynności jajników pojawiają się zmiany w wyglądzie. Nie dzieje się to bez wpływu na skórę. Oczywiście nie tylko sama menopauza ma na nią wpływ. To, w jakiej kondycji jest nasza skóra około 45–50. roku życia stanowi zbieg rozmaitych czynników o podłożu chemicznym i fizycznym. Kolejne badania dowodzą, że poza codzienną pielęgnacją ogromne znaczenie ma zdrowy styl życia, odpowiednie odżywianie i ogólna troska o ciało. W tym szczególnym okresie przyda się odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy.

Jakie wymagania ma skóra w okresie menopauzy?

Sam proces starzenia się skóry zaczyna się stosunkowo szybko, bo jeszcze przed 30. rokiem życia. Znaczny wpływ mają czynniki endogenne, związane chociażby z naturalnymi predyspozycjami organizmu, ale też czynniki zewnętrzne. I na te mamy spory wpływ. Chodzi między innymi o przewlekły stres, niedobory snu, niewłaściwą dietę czy palenie tytoniu. Nawet zamiłowanie do kąpieli słonecznych może przyspieszyć pojawienie się zmarszczek i przebarwień. Wśród czynników wewnętrznych wymienia się hormony. Największy wpływ na młody wygląd skóry mają estrogeny, które wpływają na proces produkcji białek takich jak kolagen, odpowiadających za właściwe napięcie skóry oraz jej gęstość. Oznacza to, że składników wpływających na jędrność skóry powinien dostarczyć dobrej jakości krem przeciwzmarszczkowy. Coraz częściej jest to możliwe.

Jaki skład powinien mieć krem przeciwzmarszczkowy?

Bez względu na to, czy chodzi o kosmetyki przeznaczone dla skóry w wieku okołomenopauzalnym czy dojrzałej albo młodszej, ważne jest to, by zawierały składniki wspierające młody wygląd. Do takich można zaliczyć nie tylko kolagen, ale też kwas hialuronowy, witaminy A, C i E, a także koenzym Q10 czy chociażby peptydy. Dobrze nawilżona i odżywiona skóra będzie w stanie zachować jędrność na dłużej. Takim działaniem wyróżnia się na przykład krem przeciwzmarszczkowy Neovadiol. Jest przeznaczony dla cery normalnej i mieszanej, a jego skład wspiera produkcję kolagenu, redukuje zmarszczki i poprawia gęstość oraz sprężystość skóry. Obecność kwasu hialuronowego ułatwia właściwe nawilżenie. Cała receptura została przygotowana tak, by dodatkowo wygładzić skórę oraz przywrócić jej naturalny koloryt. Zaletą jest też fakt, że jest to produkt hipoalergiczny, a więc bezpieczny nawet dla osób z wrażliwą skórą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here