jak otworzyć firmę transportową

Firma transportowa zajmuje się transportem rzeczy samochodami samochodowymi (w owym zespołami samochodów, składających się z samochodu samochodowego oraz przyczepy bądź naczepy). W ramach przewozu samochodowego, inwestor może też oferować usługi w obszarze pośrednictwa przy transporcie rzeczy. W związku z tym, jak otworzyć firmę transportową?

Pragnąc otrzymać licencję należy mieć gwarancję, iż spełnia się warunki tzw. doskonałej reputacji, tzn. iż inwestor nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne: karne skarbowe, przeciw bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów, ochronie środowiska bądź warunkom pracy oraz płacy lub odmiennym przepisom dotyczącym prowadzenia zawodu przewoźnika, i nie wydano w stosunku do przedsiębiorcy prawomocnego orzeczenia zabraniającego prowadzenia działalności gospodarczej w obszarze transportu drogowego. Żeby otrzymać licencję chociaż jedna osoba (jeśli jest ich parę) bądź inwestor jaki ubiega się o licencję musi mieć atest kwalifikacji profesjonalnych. Otrzymanie dyplomu kwalifikacji zawodowych wymaga wykazania się wiedzą bądź praktyką potrzebnymi do prowadzenia działalności gospodarczej w obszarze przewozu samochodowego.

Z jakimi wydatkami należy się liczyć?
Podstawowym etapem przy zakładaniu jakiejkolwiek działalności jest uzyskanie właściwych kapitałów. Świat jest niestety tak zorganizowany, iż żeby dużo zarobić, należy, co do zasady reguły wpierw samemu przeznaczyć dużą kwotę. Suma, jaką będziemy musieli ulokować w tenże biznes, jest uzależniona od wielu elementów – przede wszystkim niewątpliwie od rozmiaru floty, jaką planujemy dysponować, lecz też od typu licencji lub ekonomicznego ubezpieczenia. Można zmniejszyć określone koszty, lecz także tak chociażby w najdoskonalszym razie należy się liczyć z wydatkiem blisko siedemdziesięciu tysięcy złotych. To duża kwota, lecz można postarać się o otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej, choćby w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jaki służy wspomaganiu niewielkich przedsiębiorstw oraz obejmuje także usługi przewozowe.

Konto firmowe firmy przewozowej
Inwestor dysponujący rachunkiem firmowym przymuszony jest do zawiadomienia o nim odpowiedniego urzędu podatkowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednakże przepisy nie nakazują bezpośrednio, czy inwestor ma przymus prowadzenia specjalnego, służbowego rachunku. Jeśli chce, może stosować własnego własnego konta – jednakże musi on być jego jedynym posiadaczem.

Jak kupić samochód?
Pamiętaj, iż nie musisz od razu kupić nie wiadomo ilu pojazdów. Spółka, jaka właśnie zaczyna pracę w dziedzinie, może zadowolić się małą flotą – szczególnie, iż nie masz pewności, jaki będzie ruch w interesie. Wówczas następnie, gdy napływ zadań będzie stały, w miarę rozwoju spółki dokupisz kolejne pojazdy. Możesz mieć kłopoty z gotówką, szczególnie po tychże wszelkich niezbędnych wydatkach. Możesz zatem zdecydować się na leasing. W takim przypadku jednakże należy pamiętać, iż do miesięcznych kosztów prowadzenia spółki dojdzie kolejna opłata.

novapr.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca dla psychologa
Następny artykułWiek emerytalny kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here