Na naukę windsurfingu nigdy nie jest za późno

Mądre przysłowie mówi, że „Człowiek uczy się całe życie”. Nie chodzi tu tylko o to, że wiedzę zdobywamy cały czas, nawet będąc w bardzo dojrzałym wieku. To popularne przysłowie ma jeszcze jedno – bardzo istotne znaczenie. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć – nigdy nie jest na to za późno.

Nauka windsurfingu jest niewątpliwie jedną z takich rzeczy. Czy wiesz, że nie ma górnej ani dolnej granicy wieku pozwalającej na jej uprawianie? Wystarczy, że jesteś gotowy na nowe doświadczenia i masz w miarę dobrą kondycję. Ta na pewno bardzo się przyda, aczkolwiek jeśli nie jesteś typem sportowca –windsurfing również jest dla ciebie.

Windsurfing to dyscyplina polegająca na pływaniu na desce, do której przymocowany jest żagiel. Pozwala on utrzymać się na wodze, a wiatr sprawia, że możesz się po niej poruszać i wykonywać rozmaite akrobacje.

Obecnie windsurfing jest bardzo popularną dyscypliną, choć jeszcze kilkanaście lat temu był raczej elitarny i niewiele osób go uprawiało. Dziś windsurferów spotkać w Polsce nietrudno. Największe ich skupiska można zobaczyć na Bałtykiem, głównie na Helu, bo to jedno z ich ulubionych miejsc. Panują tam idealne warunki to pływania na desce z żaglem – zarówno dla osób doświadczonych jak i początkujących. To właśnie na Helu odbywa się najwięcej kursów windsurfingowych – właśnie ze względu na sprzyjające warunki.

Aby zacząć naukę windsurfingu wystarczy znaleźć odpowiednią szkołę, która zajmie się edukacją. Nie warto bowiem uczyć się windsurfingu na własną rękę. Tylko kursy pod okiem instruktora dają szanse na bezpieczną i sprawną naukę.

Grupy kursantów są zróżnicowane pod kątem wieku oraz poziomu zaawansowania. Ze względów bezpieczeństwa i w trosce o komfort kursantów nauka windsurfingu odbywa się w małych grupach. Wiele szkół oferuje również lekcje indywidualne – idealne dla osób, które chcą mieć instruktora cały czas dla siebie.

Ile to kosztuje?

Nauka windsurfingu trwa zwykle koło 7-10 dni. To standardowy kurs, który daje szansę na przyswojenie wiedzy teoretycznej i praktyki. Koszt takiego kursu może być różny i waha się w granicach od 400 do 1000 zł, w zależności o charakteru zajęć i poziomu zaawansowania.

Polecam gorąco naukę windsurfingu w szkole Fun Surf każdemu – to absolutnie wspaniała przygoda, którą przeżyć może każdy bez względu na wiek. Więcej szczegółów znajdziesz na https://windsurfing.com.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here